בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כלובי הדגים יוצאו ממפרץ אילת  
 
 
חדשות נענע

המועצה הארצית לתכנון ובנייה קבעה "ברור שקיימת אי ודאות באשר לקשר בין כלובי הדגים וזיהום המפרץ". יוצאו מהמפרץ תוך 14 חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה היום (שלישי) שיש להוציא את כלובי הדגים ממפרץ אילת. ההחלטה טעונה את אישור הממשלה. לפי המלצת המועצה, כלובי הדגים יוצאו מהמפרץ בהדרגה, תוך 14 חודשים מהיום. דגים חדשים לא יוכנסו למפרץ בתקופה זו.

בהחלטתה ציינה המועצה כי בדקה את טענות כל הגורמים וכמו כן בחנה את דו"ח המדענים וכי "גם מבלי להכריע בין עמדות המומחים, ברור היה שלפחות קיימת אי ודאות באשר לקשר בין כלובי הדגים וזיהום המפרץ בחנקות לבין הידרדרות שוניות האלמוגים. אי ודאות זו היא שעמדה בבסיס החלטות המועצה הארצית".

בחוות הדגים אמרו היום בתגובה כי "המועצה נתנה את החלטתה בלי להתייחס לצוות המדענים הבינלאומי שעסק בשנה האחרונה בבדיקת הנושא, ומבלי שהתרשמה במישרין מעמדתם. כעת הנושא כולו יובא לדיון בפני הממשלה, אשר היא זו שהזמינה את עבודת צוות המדענים הבינלאומי, והיא זו שעל שולחנה הונח הדו"ח. אנו מאמינים שהממשלה תאמץ את דו"ח המדענים".

בספטמבר פורסם דו"ח ועדת המדענים הבינלאומית שמונתה לחקור את השפעות כלובי הדגים על מפרץ אילת. הדו"ח קבע שכלובי הדגים פוגעים בשוניות האלמוגים ומזהמים את מי מפרץ אילת, אולם כי השפעתם אינה גדולה כפי ששוער בעבר וכי הם אינם מהווים גורם המסכן את שוניות האלמוגים יותר מגורמים מזהמים אחרים במפרץ. עם זאת, הוועדה המליצה להוציא את כלובי הדגים מהמים מסיבות כלכליות. ביקורת רבה הושמעה נגד מחברי הדו"ח ואף נטען כי חלק ממחברי הדו"ח פעלו מתוך ניגוד אינטרסים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by