בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עלא מבקש: בלי פיגועים עד הבחירות 
 
 רוצה הודנה. אבו עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המועמד לנשיאות הרשות נפגש עם נציגי הג'יהאד, החמאס והפתח והציג בפניהם את הבקשה. רווחי פתוח: אם במזרח ירושלים לא יצביעו, לא תהיינה בחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות הפלסטינית מתכוננת לבחירות: ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו מאזן ביקש היום (שלישי) מנציגי הארגונים הפלסטינים לעצור את שילוח הפיגועים לשטחי ישראל במהלך תקופת חילופי השלטון ברשות הפלסטינית. כך מדווחים גורמים פלסטינים. אבו מאזן אמר בשיחות כי "בחירות הן הדרך הטובה ביותר לשיתוף פעולה פוליטי. בשביל לקיים את הבחירות צריך ביטחון, יציבות ושקט. אין אפשרות לקיים בחירות כשאנו במצב של מלחמה וקונפליקט".

אבו מאזן נפגש היום בעזה עם נציגי הפתח, הג'יהאד האיסלאמי והחמאס. הנציגים ביקשו מאבו מאזן להקים מנהיגות משותפת ברשות, בה יזכו לייצוג כל הפלגים והארגונים. אתמול אבו מאזן נפגש עם נציגי 13 ארגונים פלסטינים, בניסיון להבטיח את השקט עד הבחירות.

הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חללי אל-אקצה, שאנשיה ירו השבוע לעברו של אבו מאזן, הודיעה שלא תשתתף בהפסקת אש אם לא יתקבלו דרישותיה. הזרוע תובעת מהפתח להריץ את מרואן ברגותי כמועמדה לבחירות להנהגת הרשות. בכרוז שהארגון הפיץ היום בג'נין נכתבו דברים בגנותו של אבו מאזן. הפתח בחר השבוע את אבו מאזן כנציגו בבחירות לרשות. מקורביו של ברגותי אמרו בשבוע הבא כי ברגותי מתכוון להתמודד בבחירות לנשיאות הרשות.

בתוך כך, ממלא מקום יושב ראש הרשות, רווחי פתוח, התייחס היום לאפשרות שישראל לא תאפשר לתושבי מזרח ירושלים הפלסטינים להשתתף בבחירות לראשות הרשות. פתוח אמר כי ``אם לא יהיו בחירות במזרח ירושלים, לא יהיו בחירות כלל``. פתוח אמר את הדברים לרשת הטלוויזיה אל ערבייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by