בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: צה"ל הוזמן להשתתף בתרגילי נאט"ו 

לראשונה: צה"ל הוזמן להשתתף בתרגילי נאט"ו

 
 
חדשות נענע

הברית הצבאית, בה חברות ארה"ב ומרבית מדינות אירופה, החליטה לשפר את "הדיאלוג הים תיכוני". נציג צה"ל ישלח לפסגה צבאית בבריסל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברית נאט"ו הציעה לצה"ל לראשונה להשתתף בתרגילים רב-לאומיים ובפעולות נגד טרור, כמו סיורים ימיים במזרח הים התיכון. הברית אף שוקלת לשגר כוחות לרצועת עזה, לאחר יישום תכנית ההתנתקות. זאת במידה והרשות הפלסטינית וישראל ישיגו הסכם על הנסיגה, ויבקשו את עזרת הברית.

היום (רביעי) תיערך בבריסל פסגה צבאית, בה ישתתפו הרמטכ"לים של 26 חברות ברית נאט"ו, ושל מדינות המקיימות זיקה לארגון. לראשונה תשגר ישראל נציג בכיר מצה"ל לפסגה של הברית הצבאית, שבה חברות ארצות הברית ורוב מדינות אירופה.

הנציג הישראלי הוא אלוף ישראלי זיו, שהחליף את הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, ברגע האחרון. נאט"ו מתעתדת לשפר את "הדיאלוג הים תיכוני" עם ישראל ושש מדינות ערביות - מצרים, ירדן, אלג'יריה, תוניסיה, מרוקו ומאוריטניה. בברית מתכוונים לחזק את היכולת הצבאית לפעול באופן משותף עם המדינות הללו, משיתוף כוחות בתרגילים, מלחמה בטרור ותכנון משותף של היערכות אזרחית לאסונות.

בנאט"ו הוחלט להזמין לראשונה את מדינות הים התיכון, עימן מתכוונים בברית לחזק את היחסים, להשתתף בתרגילי כוחות הברית לקראת 2005. לצה"ל הוצע להשתתף בשבעה תרגילים.

שר החוץ, סילבן שלום, הוזמן להשתתף עם שר חוץ ממדינות "הדיאלוג" בפגישה ראשונה עם מועצת שרי החוץ של נאט"ו, שתתכנס בדצמבר בבריסל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by