בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"נקים עמודי תליה בכיכרות" 
 
 ``הפעילים ישימו קץ לשחיתות באמצעות רוביהם``. פעילים בגדודים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון גדודי חללי אל אקצה פרסם כרוז בצפון הגדה ובו הוא מאיים כי יקים "בתי דין מהפכניים", ויעמיד לדין בכירים ברשות שהיו מעורבים בשחיתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציג החמאס, מחמוד אל-זהאר, בצאתו מהפגישה עם אבו מאזן (רויטרס)
 נציג החמאס, מחמוד אל-זהאר, בצאתו מהפגישה עם אבו מאזן (רויטרס)   
כרוז פורסם אתמול (שלישי) בצפון הגדה המערבית מטעם גדודי חללי אל-אקצה. הגדודים מאיימים להקים "בתי דין מהפכניים", בהם יועמדו לדין אישים ברשות הפלסטינית, ובעלי תפקידים שכיהנו בתקופת כהונתו של יאסר ערפאת, בחשד למעורבות בשחיתות.

הכרוז אף נוקב בשמות של בכירים ברשות, שלטענת הכותבים היו מעורבים בפרשיות שחיתות שונות במהלך שלטונו של ערפאת כיו"ר הרשות הפלסטינית.

בכרוז מפורטות עשר דרישות, ובראשן הדרישה לחשוף את נסיבות מותו של ערפאת. "אנו מצפים לראות תוצאות ממשיות ומהירות תוך חודש, שאם לא כן הגדודים ישימו קץ באמצעות רוביהם לכל גילויי השחיתות, ויקחו החוק לידיהם ויקימו בתי משפט מהפכניים פומביים ועמודי תלייה בכיכרות", מצהירים הגדודים.

הכרוז מנוסח כמכתב פומבי ליו"ר אש"ף, אבו מאזן, יו"ר המועצה הלאומית הפלסטינית, סלים זענון ויו"ר הרשות הזמני, רווחי פתוח.
 

החמאס רומז כי יסכים להודנא

 
ארגון החמאס דרש מיו"ר אש"ף, אבו מאזן, לערוך בחירות למועצה המחוקקת הפלסטינית ובחירות מקומיות באותו מועד בו יערכו הבחירות לתפקיד יו"ר הרשות. במהלך פגישתו של אבו מאזן אתמול עם נציגי הארגון ברצועת עזה.

אבו מאזן ממשיך בניסיונותיו להשיג הפסקת אש ("הודנא") בשטחים הפלסטינים. בחמאס רומזים על נכונות לשקול זאת, אך ההסכמה מותנית בכך שישראל תפסיק את כל החיסולים והפשיטות לשטחים, ותשחרר אסירים בטחוניים.

בתוך כך, היו"ר הזמני של הרשות הפלסטינית, רווחי פתוח, הודיע אתמול כי הוא אינו מתכוון להשתתף בבחירות לראשות הרשות הפלסטינית. לדבריו, לא יערכו בחירות אם ישראל לא תתיר לתושבי מזרח ירושלים להשתתף בהן.

שר החוץ, סילבן שלום, הודיע אתמול כי הוא תומך במתן זכות בחירה בבחירות לרשות הפלסטינית לערביי מזרח ירושלים. בכך הוא חזר בו מעמדתו הקודמת, לפיה אין להתיר לערביי מזרח ירושלים להשתתף בבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by