בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"שכירי חרב ישראלים עזרו לתקוף את צרפת" 
 
 חבר בתנועה הפטריוטית בחוף השנהב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ערוץ הטלוויזיה הצרפתי, טי.אף. 1, דיווח כי ישראל עזרה לחוף השנהב בתקיפה. בחוף השנהב נתפסו מזל"טים, שיוצרו בישראל. ישראל: לא ידוע לנו דבר על כך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ הטלוויזיה הצרפתי, טי.אף. 1, הודיע הבוקר (רביעי) כי "שכירי חרב ישראלים המסייעים לצבא חוף השנהב הפעילו מזל"טים, שסייעו להפצצת בסיס הצבא הצרפתי במדינה". גם העיתון "לה מונד" דיווח כי 46 יועצים ישראלים הפעילו עבור צבא חוף השנהב מרכז האזנות ומודיעין.

תשעה חיילים צרפתים נהרגו כאשר חיל האוויר של חוף השנהב הפציץ בסיס צרפתי במדינה. ההפצצה הובילה ללחימה עזה בשטחי חוף השנהב. נשיא המדינה, לורן גבאגבו, אמר כי הפצצת הבסיס כוונה נגד ריכוזי מורדים ששהו ליד הבסיס הצרפתי. אולם ממידע על נתיב הטיסה של המזל"טים, שיוצרו בידי חברה ישראלית, עולה כי התקיפה כוונה לעבר הבסיס הצרפתי.

מקור בטחוני ישראלי אמר כי שכירי חרב ישראלים לא הפעילו מזל"טים בחוף השנהב. לדבריו, המזל"טים הישראלים, שהצרפתים תפסו בנמל התעופה של אביג'אן, נמכרו לחוף השנהב כחוק, וזאת באמצעות חברה פרטית שאינה שייכת לתעשיות הביטחוניות.

לאחר תפיסת המזל"טים בחוף השנהב, דרשה צרפת מישראל לברר מדוע הם נמצאו שם, וישראל התחייבה להפסיק למכור לחוף השנהב ציוד צבאי. ממשרד החוץ בירושלים נמסר בתגובה כי "לישראל לא ידוע על כך דבר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by