בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון התנצל בפני מובארק 
 
 טנק של צה``ל, בפעולה ברצועת עזה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה התנצלבפני נמשיא מצרים על תקרית בה הרגו חיילי צה"ל שלושה חיילים מצרים, ששהו בשטח המצרי. צה"ל: תקלה חמורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון התקשר לנשיא מצרים, חוסני מובארק, והתנצל בפניו על תקרית חמורה בגבול מצרים הלילה (חמישי). כוחות צה"ל הבחינו בשלוש דמויות חשודות, הנעות סמוך לציר פילדלפי, קו הגבול בין רצועת עזה לרפיח המצרית. טנק של צה"ל פתח באש לעברן. לאחר בדיקה, התברר כי הדמויות החשודות היו שלושה חיילים מצרים; שלושת ההרוגים היו בשטח המצרי.

דובר צה"ל מוסר כי כוח צה"ל הבחין בדמויות חשודות, שלהנחתו ניסו להניח מטענים בסמוך לציר. טנק הוזעק לאזור, פתח באש, אך לא זיהה פגיעה. זמן קצר לאחר מכן הודיעו המצרים על שלושה הרוגים בשטחם. תחקיר ראשוני נערך, אך הופרע על ידי המטענים שהושארו בשטח. דובר צה"ל הגדיר את התקרית כ"תקלה מבצעית ומקצועית", וציין כי ישראל הציעה כל סיוע אפשרי למצרים. דובר משרד החוץ מסר כי אם אכן נהרגו חיילים מצרים בתקרית, ישראל מביעה צער על מותם. מפקד אוגדת עזה אמר כי מדובר ב"טרגדיה".

בתגובה מצרית ראשונה, תבע משרד החוץ המצרי הבהרות דחופות על התקרית, וציין כי מצרים רואה בתקרית הפרה של הסכמי השלום בין ישראל למצרים. זו התקרית הראשונה מאז הסכם השלום בין ישראל למצרים, בו הורגים חיילים ישראלים אנשי בטחון מצריים. התקרית עוררה מבוכה בצה"ל, וחשש לתקרית דיפלומטית בין ישראל למצרים. .המצרים טוענים כי מעבר לירי הטנק, ירו החיילים באופן "פרוע" לעבר האזור בו היו החיילים. לדברי המצרים, החיילים היו בפטרול שגרתי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by