בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אג"ם: לא הכרזנו מלחמה 

ראש אג"ם: לא הכרזנו מלחמה

 
 
חדשות נענע 

האלוף איילנד פירט את המטרות שהותקפו היום ע"י צה"ל והבהיר: 'נעשה הכל כדי למנוע נפגעים בנפש'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש אג"ם, האלוף גיורא איילנד, אמר היום כי צה"ל הקפיד היום בתקיפתו לצמצם למינימום את כמות הנפגעים.
 
איילנד גילה כי צה"ל הודיע לבכירי מנגנוני הביטחון הפלסטינים כי עליהם לפנות את המבנים בהם הם שוכנים, שלוש שעות לפני תקיפת המסוקים.

כמו כן, אמר איילנד, תקף צה"ל בתחילה "תקיפת אזהרה", בסמוך למבנים שהיוו את המטרה, כדי לתת לאנשים ששכנו בהם שהות בת מספר דקות להתפנות מהמקום. גם השימוש בטילי הנ"ט המדויקים נועד כדי להקטין את כמות הנפגעים.

"היתה תקווה שנגיע לרגיעה בעקבות היומיים האחרונים, אך אירועי היום הבהירו לנו שהצד השני אינו מתכוון להוריד את רף האלימות. הערכת המצב שלנו היתה כי אם לא נבצע את התקיפה עלולה האלימות להגיע לרמות בלתי נשלטות", אמר איילנד. "לא הכרזנו מלחמה. אין זו כוונתינו".

"אנו מקווים שהמסר, כפי שרצינו להעביר אותו, עבר במלואו. התפתחות המצב תלויה כעת במידה רבה בצד הפלסטיני." בהתייחסו לחשש שחיילים נוספים נעדרים, מלבד השניים שנרצחו, אמר איילנד כי לצה"ל אין מידע על חיילים שכאלה, לאחר בדיקות וסריקות קפדניות שנעשו.
 

המטרות שהופצצו

ברמאללה תקף חיל האוויר את תחנת המשטרה בה נרצחו שני חיילי המילואים; תחנת משטרה אחרת ברמאללה בה הותקפו כלי רכב שחנו בחנייה; ותחנת הרדיו "קול פלסטין" ברמאללה, ש"אחראית על ההסתה ומסירת הדיסאינפורמציה לרחוב הפלסטיני בימים האחרונים", דברי האלוף איילנד.

ראש אג"ם אמר כי בעזה הותקפו מספר סירות משמר של הרשות הפלסטינית. כמו הופצצה קומת מפקדת התנזים בבניין הממשל בעזה. האלוף איילנד הדגיש כי מפקדת התנזים נמצאת באותו בניין שבו שוכנת גם מפקדת המשטרה הפלסטינית בעזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by