בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הסטודנטים יצאו לרחובות בהפגנות המוניות" 
 
 ביטלה את המלצות ועדת וינוגרד. לימור לבנת (רויטרס)   
 
אבירם זינו

כך יו"ר התאחדות הסטודנטים על החלטת שרת החינוך לבטל את המלצות וינוגרד. אתמול כונסה ישיבת חירום של ועדת החינוך בכנסת לדיון בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי התאחדות הסטודנטים ייפגשו היום (חמישי) עם שרת החינוך לימור לבנת בכדי להביע את זעמם על החלטתה של השרה לבטל את המלצות ועדת וינוגרד להפחתת שכר הלימוד באוניברסיטאות. מאוחר יותר תכנס ההתאחדות ישיבת מיוחדת לדון בנושא.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אסף שגב, אמר אתמול לחדשות נענע ש"הממשלה חולמת שהיא תעלה את שכר הלימוד בשלושים אחוז". שגב הוסיף ש"הסטודנטים יצאו לרחובות בהפגנות המוניות" כדי למנוע את המהלך.

ועדת החינוך של הכנסת התכנסה אתמול לדיון חירום בעקבות ביטול המלצות וינוגרד. את הדיון כינסה חברת הכנסת מולי פולישוק בלוך משינוי שאמרה כי שינוי "לא תיתן את ידה למהלך כזה של הממשלה". גם חברת הכנסת יולי תמיר ביקרה את החלטת לבנת ואמרה שזו מראה שהממשלה נוקטת ב"גישה השייכת לימי הביניים" בנוגע לחינוך.

בדיון הוועדה אתמול נכחו נציגי התאחדות הסטודנטים ופעילים מהאוניברסיטאות והמככלות בארץ. אושרית לוי, יו"ר תא הסטודנטים "גלעד אביב" אמרה בישיבה ש"הממשלה הזו רמסה את השכבות החלשות ועכשיו היא עברה למי שהכי קל לפגוע בהם, הסטודנטים. לא ניתן למהלך כזה לעבור, אנחנו נצא לרחובות ואם צריך נחזיר את המאבק שהביא להקמת ועדת וינוגרד אז".

השבוע הודיעה שרת החינוך על ביטולן של המלצות ועדת וינוגרד מ-2001, שקבעו ששכר הלימוד באוניברסיטאות יופחת ב-50 אחוזים תוך חמש שנים. ועדת וינוגרד קמה בעקבות מחאת הסטודנטים על שכר הלימוד מ-1998.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by