בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"המח"ט נתן את הפקודה לפתוח באש" 
 
 תנאים קשים בשטח. טנק ישראלי ברצועה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אלוף פיקוד הדרום התייחס לתקרית בה נהרגו 3 חיילים מצרים מאש צה"ל. מתחקיר ראשוני עולה כי המח"ט נתן את ההוראה לירות פגז לעבר החוליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד החטיבה הדרומית, אלוף משנה אבי פלד, היה זה שנתן את ההוראה לירות פגז לעבר הדמויות החשודות בגבול ישראל-מצריים, ירי ממנו נהרגו שלושה שוטרים מצריים. כך אמר הערב (חמישי) אלוף פיקוד הדרום, דן הראל, במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בתל אביב.

בדריך המיוחד הסביר הראל את פרטי התקרית שאירעה הבוקר בדרום הרצועה: מתחקיר ראשוני עולה כי כוח של צה"ל זיהה חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה באזור שכונת תל סולטן במחנה הפליטים רפיח. מפקד הפלוגה העביר את הדיווח למפקד הגדוד, שהעביר אותו הלאה למפקד החטיבה.

לאחר דיון בין השלושה, שארך כ-40 דקות, נתן מפקד החטיבה את ההוראה לירות פגז טנק לעבר החוליה. לאחר הירי התברר כי הפגז פגע בשלושה שוטרים מצריים, וכי חברי החוליה נמלטו לכיוון רפיח.

האלוף הראל התנצל על התקרית, אך הדגיש כי התנאים באיזור קשים: "מדובר באירוע מצער, אך יש לזכור כי זהו אזור לחימה פעיל שבו מופעלים מטענים ונורים טילי נ"ט", דברי הראל.

"אני לא יודע להגיד במקום המצרים איך האירוע ישפיע עליהם", אמר הראל, "כל מה שאני יכול להבין זה שגם הם וגם אנחנו מבינים את האחריות לאורך הגבול. אני לא חושב שיש לאירוע השפעות על העתיד ולגבי המשך שליטתנו באזור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by