בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: סינדרום מלחמת המפרץ – קיים 
 
 הממשל סירב לקחת חלק במחקר. בלייר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על ממשלת בריטניה להכיר בסינדרום בו לוקים חיילים בריטים יוצאי מלחמת המפרץ. כך קובע מחקר חדש בבריטניה. על הפרק: כבוד החיילים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש קובע כי "סינדרום מלחמת המפרץ" – קיים. כך פורסם באתר ניו-סיינטיסט. על פי נתונים שנמסרו ממשרד ההגנה הבריטי, מספר החיילים המתלוננים על מחלות הוא כפול בקרב יוצאי מלחמת-המפרץ. רובם מתלוננים על דכאונות חוזרים ומתמשכים, כאבים בכל הגוף, דלקות פרקים, וסחרחורות.

במהלך המחקר נגבו עדויותיהם של 60 חיילים ותיקים, יוצאי מלחמת המפרץ, והשתתפו בו מדענים בריטים ואמריקנים שחקרו את הסינדרום בעבר. הממשל הבריטי סירב לקחת חלק במחקר. עד כה סירבה ממשלת בריטניה להודות בסינדרום.

הלוקים בסינדרום הם חיילים בריטים שנפגעו באופן בלתי הפיך במלחמת המפרץ הראשונה, ב-1990, והוגדרו כנכים פיסית. לפיכך, חייבת הממשלה בתשלומים שוטפים לחיילים אלה. "מה שהחיילים רוצים עכשיו, יותר מכל, היא הכרה ברורה בנכותם על ידי משרד ההגנה", אומר השופט בדימוס לורד לויד ביוריק, שהוביל את המחקר. לדבריו, "לא יעלה על הדעת שמשרד ההגנה יאמר 'כן, אתם עדיין חולים, אבל משום שאין לנו הוכחות אנחנו לא מוכנים להודות שנפצעתם במהלך שירותכם בצבא'".

החשיבות הגדולה של סינדרום מלחמת המפרץ, טמון, למעשה בכבודם של החיילים הפגועים, ובהמשך תשלומי הפיצויים. לפי שעה, משלמת בריטניה פיצויים שוטפים לכ-6,000 חיילים שנפגעו במלחמה, בשל דבר אחד בלבד - העובדה שאינה יכולה להוכיח שנפגעו במקום אחר. במידה ותכיר הממשלה בקיומו של סינדרום המלחמה, יוסר הספק באשר למקור פציעתם של החיילים, והם יוכרו כנכי צבא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by