בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם מזהיר: אפגניסטן הפכה למעצמת אופיום 
 
 שוטר אפגני מתבונן בשריפת אלפי קילוגרמים של סמים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לאחר הכיבוש האמריקני וסילוק משטר הטליבאן הפכה אפגניסטן לספקית האופיום הגדולה בעולם. תעשיית הסמים מהווה 60% מכלכלת המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח של האו"ם שמתפרסם היום (חמישי) מזהיר כי אפגניסטן הופכת למעצמת אופיום. לפי הדו"ח, אפגניסטן הפכה לספקית אופיום הגדולה בעולם, כשהיא מספקת כיום 80 אחוזים מתצרוכת האופיום העולמית.

תעשיית האופיום במדינה גדלה השנה ב-64 אחוזים. גידול וייצוא הסם מהווים כעת כ-60 אחוזים מכלכלת המדינה. מספר האפגנים המעוסקים בתעשיית האופיום עומד על כ-2.3 מיליון בני אדם, כעשירית מאזרחי המדינה. השיעור הגדול של המשתתפים בגידול האופיום אינו מפתיע, מאחר והאופיום הוא אחד היבולים הרווחיים ביותר במדינה.

הבעיה אינה מרוכזת בחלקים מסויימים, אלא התפשטה למדינה כולה: אופיום, הצמח ממנו מייצרים הרואין, גדל בכל 32 המחוזות של אפגניסטן. ראש סוכנות האו"ם לסמים ולפשע, אנטוניו מריה קוסטה, אמר כי התפשטות האופיום "הפכה את הסמים למנוע העיקרי של הכלכלה האפגנית, וכן לגורם מאחד בין גורמים שהיו עד כה עוינים"

תעשיית האופיום במדינה גדלה באופן משמעותי לאחר הכיבוש האמריקני והדחת שלטון הטליבאן במדינה. בשנת 1999 הכריז הטליבאן מלחמה על גידול האופיום. השלטון קבע כי גידול האופיום הינו מנוגד לאיסלאם וכך הצליח לנטרל כמעט לגמרי את תעשיית הסמים במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by