בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נחילי ארבה נחתו בסיני - כוננות בישראל 
 
 כל מי שראה ארבה מתבקש להודיע על כך למשרד החקלאות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הארבה הגיע לאל עריש שבסיני. במשרד החקלאות נערכים כעת לאפשרות כי להקות הארבה, בגודל 7 ס"מ כל אחד, יתקדמו לעבר ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להקות ארבה נחתו היום (חמישי) באזור אל עריש שבסיני, לראשונה מזה 50 שנה. במשרד החקלאות נערכים כעת לאפשרות כי נחילי הארבה יתקדמו לעבר ישראל. בשירותים להגנת הצומח הכריזו על כוננות גבוהה, וקוראים לכל מי שנתקל בחרגולים גדולים בעלי גוון צהוב לדווח על כך בטלפון 03-9681500.

השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות הזהירו כי הארבה עשוי להתקדם לעבר ישראל, לאחר שתחזית מזג האוויר הראתה כי כיוון הרוחות בצפון סיני הוא ממערב למזרח, כלומר לכיוון ישראל. עם זאת, ברשות הבינלאומית לפיקוח על תנועת הארבה מעריכים כי להקות הארבה ימשיכו דרומה.

נחילי ארבה, באורך של כשבעה סנטימטרים כל אחד, כיסו היום את שמי אל-עריש. הרשויות הזעיקו צוותי חירום שריססו אזורים חקלאיים. תושבי חצי האי סיני הביעו חשש כי הארבה יפגע בענף החקלאות, בעיקר לאחר הפגיעה שספג ענף התיירות עקב הפיגועים בסיני.

ד"ר צבי קליין, הממונה על הארבה ברשות להגנת הצומח במשרד החקלאות, הסביר כי לפי שעה לא התגלו להקות ארבה "אבל מאחר שהם הגיעו לסיני זה סימן שאנחנו צריכים להיות ערניים יותר. אני מקווה שהלהקות ימשיכו דרומה לכיוון סודן, אבל מכיוון שיש סיכוי שזה יגיע גם אלינו, אנחנו מבקשים מהציבור לשמור על ערנות", אמר קליין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by