בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני הסירוב הסכימו על "הודנא" עד לבחירות  
 
 הנשק יישאר בידי הפעילים (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

ארגוני הסירוב הפלסטינים, בהם הג'יהאד והחמאס, הסכימו על תקופת רגיעה. החמאס התחייב לא לבצע פיגועים בישראל, אך הודיע כי ימשיך לפעול בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגוני הסירוב הפלסטינים, בהם הג'יהאד האיסלאמי והחמאס, הסכימו על תקופת רגיעה עד לבחירות, המתוכננות ל-9 בינואר. כך נמסר הערב (חמישי) מלשכתו של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. ארגוני הסירוב מנו שני תנאים ל"הודנא": הפסקת פעילות צה"ל ומדינויות החיסולים בשטחים ומניעת כל נסיונות הרשות הפלסטינית לאסוף את נשקם של פעילי הארגונים.

בתמורה לתנאים אלו הסכימו ראשי הארגונים לא לצאת להפגנות עם כלי נשק ולא לירות בעת עצרות.
כמו כן סוכם כי עשרות שוטרים פלסטינים יתפרשו לא רק בעיר עזה עצמה אלא גם ברצועה כולה, כדי לשמור על השקט.

עם זאת, לא על הכל הגיעו להסכמה: החמאס התחייב לא לבצע פיגועים בתוך הקו הירוק, אבל הודיע כי ימשיך לפעול נגד ההתנחלויות וחיילים צה"ל בשטחים. נושא זה מהווה נקודת מחלוקת בין הצדדים. הסוגיה תועלה בפגישה הבאה בין הצדדים, שמועדה טרם נקבע.

ההסכם העקרוני בין הצדדים הושג לאחר שאבו עלא הגיע לרצועה. מצרים הזעיקה את אבו עלא לרצועת עזה, לאחר שאבו מאזן נכשל במגעים. עם זאת, הגעתו של אבו עלא לרצועה זירזה את המשא ומתן. לדבריו, "הושגה התקדמות, סוכם על רגיעה על הבחירות"

אבו עלא אמר לנציגי הארגונים כי יש להגיע לרגיעה "כדי לא לתת סיבה לישראל להכנס לשטחים ולשבש את הבחירות".
 

גורמים מטעם סוריה, לבנון ואיראן פועלים באיזור

 
במקביל למעורבות של מצרים, פועלים באיזור גורמים מטעם סוריה, לבנון ואיראן. שלוש המדינות פועלות כדי לטרפד את הבחירות. הן מקוות כי אם לא יתקיימו בחירות ברשות הפלסטינית המועצה הפלסטינית המחוקקת תיתן ארכה נוספת ליושב הראש הזמני, ראוחי פתוח, וכתוצאה, תתחזק קריסת הרשות.

חמישה ארגונים פלסטינים, בהם החזית העממית, החזית הדמוקרטית ומפלגת העם, הודיעו כי ירוצו בבחירות ויציעו מועמד משלהם לראשות הרשות הפלסטינית. הארגונים דורשים כי במקביל לבחירות לתפקיד יושב ראש הרשות יתקיימו גם בחירות מוניציפליות ובחירות למועצה הלאומית המחוקקת.

כוחם של חמשת הארגונים אינו גדול בהשוואה לפתח, אך יתכן כי הג'יהאד האיסלאמי והחמאס יביעו תמיכה במועמד שיריצו הארגונים, כדי להכשיל את מועמד הפתח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by