בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופה של מסורת: בריטניה אסרה על ציד שועלים 
 
 מסע צייד בדרום אנגליה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עם זאת, המאבק על חיי השועלים עדיין לא תם: התומכים בצייד טוענים כי החוק עבר בהליך לא ראוי. מתנגדי הצייד טוענים כי מדובר בספורט אכזרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית התחתון של הפרלמנט הבריטי אישר אמש (חמישי) הצעת חוק האוסרת על ציד שועלים. החוק, שעבר ברוב גדול, צפוי להכנס לתוקף בחודש פברואר 2005, אך ככל הנראה המאבק על חיי השועלים עדיין לא תם.

מדובר בפעם העשירית בה הצעת החוק מאושרת בבית התחתון של הפרלמנט הבריטי. בפעמים הקודמות ההצעה לא הפכה לבסוף לחוק עקב התנגדות הבית העליון של הפרלמנט.

עם זאת, הפעם ההצעה אמרוה להתקבל עקב שימוש ב"חוק הפרלמנט", הקובע כי ניתן להימנע מהצבעה בבית הלורדים במצב של מבוי סתום. "חוק הפרלמנט" יושם בפעם הרביעית בלבד מאז כינונו בשנת 1949.

השימוש הנדיר ב"חוק הפרלמנט" עורר את זעמם של אוהבי הצייד והם מתכננים כעת לערער על אישור החוק. אחד ממתנגדי החוק אמר כי איסור הצייד "מאיים על מקום הפרנסה של אלפי בני אדם וקוטע מסורת של מאות שנים".
 

הכרחי או אכזרי?

 
ציד השועלים קיים בבריטניה כבר 300 שנה. בדרך כלל, הצייד נעשה בחבורות, תוך כדי רכיבה על סוסים, כאשר קבוצת כלבי צייד מאומנים רצים לפני הציידים ומאתרים את השועלים.

התומכים בצייד טוענים כי מדובר בפעולה הכרחית לשליטה על מספר השועלים במדינה. לטענתם, החיות נהרגות באופן מהיר וללא כאבים מיותרים. הם טוענים כי החוק החדש פוגע בזכויות האדם הבסיסיות שלהם וכי הוא יפגע בכלכלה, בעיקר באיזורים הכפריות.

המתנגדים לצייד לא מסכימים לטענה כי החיות מתות באופן מהיר, ומסבירים כי השועלים סובלים ממוות אטי לאחר שהם מותקפים על ידי כלבי הציד. לדבריהם, הצייד הוא דרך אכזרית ולא הכרחית לשליטה על אוכלוסיית החיות במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by