בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המערב: להשיב את הסדר על כנו - ולחדש השיחות 

המערב: להשיב את הסדר על כנו - ולחדש השיחות

 
 
חדשות נענע 

איטליה, צרפת ובריטניה מביעות דאגה מהדרדרות המצב בשטחים וקוראות לערפאת ולברק להפסיק את האלימות ולשוב לשולחן המשא ומתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדינות מערביות פונות הערב (חמישי) לישראל ולפלסטינים בקריאה להפסיק את האלימות בשטחים, בטיעון שהיא עשויה להכחיד את כל התקוות לשלום במזרח התיכון.

שר החוץ האיטלקי למברטו דיני תיאר את המצב כ"אסון", ואמר: "יש להשיב את הסדר על כנו. כולם בקהילה הבינלאומית חייבים לפעול כדי להפסיק את האלימות".

נשיא צרפת ז`אק שיראק אומר: "כשהמצב מדרדר באופן מסוכן, אני קורא לשני הצדדים לא לעשות דבר שעשוי לגרום (לשלום) למכה חשוכת מרפא".

ראש ממשלת צרפת ליונל ז`וספן דחק ביו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת וראש הממשלה אהוד ברק, "להפסיק את מעגל האלימות הזה, לדבר האחד עם השני, כי השלום צריך להיות הדאגה העיקרית שלנו והם יישפטו לפי נושא השלום". ז`וספן אמר גם כי ממשלת צרפת תטפל במלוא החומרה במכת התקיפות האנטי-יהודיות בצרפת, על רקע המהומות בשטחים.

ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר קרא אף הוא לברק ולערפאת להשיב את הסדר על כנו, ואמר לנשיא האמריקני ביל קלינטון כי הוא מגבה את מאמצי ארצות הברית להחזיר את שני הצדדים לשולחן המשא ומתן. "ראש הממשלה מודאג מאוד מאירועי היום", אמר דוברו של בלייר. "הוא שלח מסרים לראש הממשלה ברק וליו"ר ערפאת, הקורא להם לעשות מעשה למנוע מהמצב לצאת מכלל שליטה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by