בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: מצ"ח תחקור התעללות בגופות 
 
 לא מראים לאמא את גופות המחבלים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

בעקבות חשיפת פרשת "תצלומי המזכרת" של חיילי צה"ל עם גופות פלסטינים, גינה הרמטכ"ל את התופעה. קצינים וחיילים לא ממהרים לגנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, אמר הבוקר (שישי) כי פרשת "תצלומי המזכרת" עם גופות פלסטינים היא סידרה של "מעשים איומים", שנגדה תפתח המשטרה הצבאית בחקירה. כך דווח בגלי צה"ל. "אסור שזה ידביק תווית לחיילים שפועלים כמו שצריך ואנחנו נוקיע את מי שצריך", אמר יעלון. לדבריו, "אסור שדבר כזה יקרה בצבא שמחנך לכבוד האדם. חוסננו בערכינו".

למרות גינוי מצד הרמטכ"ל וגינוי מצד דובר צה"ל, מגלים קצינים וחיילים רבים הבנה למעשים, ולא ממהרים לגנותם. "עבור החיילים זה חלק מהווי, כמו שמצלמים ערב פלוגה, טיול או פעילות אחרת", אמר מפקד גדוד חי"ר. מפקד נוסף אמר כי "זאת לא תופעה רחבה, לא עושים את זה המוני חיילים. זה אמנם קיים. זה חלק מהווי של לוחמים. צריך לבחון את הדברים. לא מדובר כאן בהרג ללא סיבה".

לדבריו, לא מדובר בהתעללות, אלא ב"צילום למזכרת" של גופות פלסטינים שנהרגו בלחימה. "צילום עם גופה אולי נשמע מזעזע, אבל זה בסך הכל צילום, צילום שמתעד לחימה", אמר והוסיף: "החיילים, לא מראים את זה בשבת לאמא. אולי כדאי להסביר לחיילים, לוודא שהתופעה לא עוברת את הגבול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by