בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נעדרי סולטן יעקב אינם חללי צה"ל 
 
 אין סיכוי שהשלושה עדיין בחיים. הרב ישראל וייס (לעמ)   
 
חדשות נענע

צה"ל לא יכריז על שלושת נעדרי קרב סולטן יעקב כחללים. כך על פי צו ביניים שהוציא בג"ץ. עם זאת, יימשכו המאמצים בחיפוש אחר גופותיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל לא יכריז על נעדרי סולטן יעקב כחללים שמקום קבורתם לא נודע. שלושת הנעדרים הם יהודה יקותיאל כץ, זכריה באומל וצבי פלדמן. כך פורסם הבוקר (שישי) ב"הארץ". החלטה זו באה בעקבות צו ביניים שהוציא בג"ץ, בתום הדיון בפרשה. על פי פסיקת בג"ץ, צה"ל לא יכריז על השלושה כחללים, אך ימשיך במאמציו לאתר את גופותיהם.

הדיון עסק בעתירת משפחת כץ נגד הרב הצבאי הראשי, תא"ל ישראל וייס. בעתירתם, טענו בני משפחת כץ כי עד כה לא הייתה כל ראיה ברורה ומובחנת לכך שהשלושה נהרגו. לדברי בני המשפחה, נמנעה מהם זכות הקריאה בדו"ח עליו נסמכה הכרזת צה"ל על השלושה כנעדרים. בצה"ל טוענים כי מדובר בדו"ח חסוי הכולל מידע מודיעיני, תצלומים ועדויות. על פי דו"ח זה קבע הרב וייס כי השלושה אינם עוד בין חיים.

שלושת הנעדרים השתתפו בקרב בסולטן יעקוב, שהתרחש בדרום לבנון ב-11 ביוני 1982 - השבוע הראשון למלחמת לבנון. הם נקלעו למארב סורי נגד טנקים, ונפצעו. גדוד הטנקים שנקלע למקום הופצץ במשך של כ-20 שעות, עד שהחל בחילוץ עצמי מהמקום. מלבד השלושה, נעדרו מן הקרב שלושה חיילים נוספים: אריאל ליברמן, חזי שי וזוהר ליפשיץ. ליברמן ושי נפלו בשבי, והושבו לישראל לאחר תקופת ממושכת. ליפשיץ נהרג, וגופתו הושבה לישראל לאחר כשנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by