בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוחות מלחמה - יומן אירועים מצולם 
 
 
עידו שטרנברג

כל אירועי ה-12 באוקטובר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני חיילי מילואים של צה"ל תועים בדרכם ומגיעים למחסום המשטרה הפלסטינית ברמאללה. השניים הובאו לתחנת המשטרה הסמוכה לכיכר המרכזית של רמאללה. המון פלסטיני זועם פורץ לתחנת המשטרה ועושה בהם לינץ`, בטענה שמדובר במסתערבים. אחת הגופות הושלכה, מתה או חיה, מחלון בניין המשטרה. בנתיחה לאחר המוות במכון לרפואה משפטית באבו-כביר מתגלים סימני התעללות קשה בגופות. צה"ל מטיל `סגר הרמטי על שטחי הרשות. ברק אומר כי מדובר באירוע חמור מאוד וכי ישראל תדע איך להגיב.
 
 

גם אנשי חיל הים האמריקאי הופכים מטרה לפיגועים. בפיגוע התאבדות בנמל העיר עדן בתימן, מוצמד מטען נפץ למשחתת הצי האמריקאי וגובה את חייהם של חמישה קורבנות. 12 מלחים נוספים נעדרים ו-35 נפצעו. מדיווחים ראשונים עולה כי ארגון הטרור של בין לאדן אחראי לאירוע. במסיבת העיתונאים שיכנס מאוחר יותר הנשיא קלינטון, הוא יבטיח: "נמצא את האחראים ונמצה אתם את הדין"
 
 
בתגובה ללינץ` בשני חיילי המילואים מורה ראש הממשלה לצה"ל לתקוף יעדים בשטחי הרשות. מסוקי חיל האוויר מפציצים את העיר רמאללה. תחנת הרדיו `קול פלסטין`, תחנת המשטרה בה בוצע הלינץ` ותחנת משטרה נוספת מופצצות. שידורי הרדיו הפלסטיני נקטעים לסירוגין. לכששבה תחנת השידור לשדר, היא מנגנת שירי מלחמה וקוראת לאזרחים להישאר בביתם. הפלסטינים מדווחים על פצועים.
 
 
 

צה"ל ממשיך לתקוף, הפעם בעזה. מסוקי קוברה של חיל האוויר מפציצים את מפקדת כוח 17 - חיל המשמר של ערפאת - ואת תחנת הטלוויזיה בעיר. מאוחר יותר מגלה ראש אג"ם בצה"ל כי הפלסטינים יודעו מבעוד מועד על ההפצצה וקיבלו הוראה לעזוב את הבניינים. שידורי תחנת הטלוויזיה הפלסטינית, ששעות קודם לכן נשמעו בה שבחים לטובחים באנשי המילואים של צה"ל ברמאללה, מופסקים. גם כאן מדווחים הפלסטינים על פגועים ומקימים קול זעקה.
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת מעודד את בני עמו להמשך `המאבק הנחוש למדינה עצמאית שבירתה ירושלים`. הפלסטינים אינם חוששים מהמשך העימות עם ישראל, אומר ערפאת. עם שוך התקפות חיל האוויר מתפנה ערפאת לביקור ארבעה מהפצועים בהתקפות חיל האוויר בעזה בבית החולים שיפא בעיר ונראה מחויך.
 
 

ערפאת ממשיך להתבצר בעמדתו ואומר בראיון לרשת ה-CNN כי התקפות חיל האוויר הן הכרזת מלחמה על הפלסטינים והעולם הערבי. הרשות פונה למנהיגי העולם הערבי בבקשה לעזרה. שעות מאוחר יותר תיענה בקשתם על ידי העיראקים שמכריזים על למעלה מחצי מיליון מתנדבים הממתינים לקריאה להילחם בצד הפלסטינים ל`שחרור אל-קודס מידי הציונים`. מקור בפנטגון מדווח על תנועת כוחות עיראקיים לכיוון ירדן.
 
 

מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט מכנסת במשרד החוץ האמריקאי בוושינגטון מסיבת עיתונאים וקוראת לשני הצדדים להפסיק את הלחימה לאלתר ולחדש את המשא ומתן. אולברייט פונה ישירות לערפאת `לעשות את הצעדים הנחוצים כדי לקטוע את מעגל ההרס הזה".
 
 

נשיא ארצות הברית ביל קלינטון מכנס מסיבת עיתונאים בבית הלבן בוושינגטון ומצטרף לקריאתה של מזכירת המדינה להפסיק את האלימות בשטחים. לאחר התייחסותו לפיגוע במשחתת הצי האמריקאי בנמל העיר עדן בתימן, אומר קלינטון: "עכשיו הזמן להפסיק את שפיכות הדמים ולחזור לשולחן הדיונים". שעות ספורות לאחר מכן מצטרפים לקריאתו ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ונשיא צרפת, ז`אק שיראק.
 
 

ברק מכנס מסיבת עיתונאים בתל אביב, בה הוא מגיב לראשונה באופן מקיף על הטבח שנעשה בשני חיילי צה"ל ועל הפגזות חיל האוויר ברמאללה ובעזה. ברק מטיל את האחריות לטבח על ערפאת והרשות הפלסטינית ומגנה את שחרור אסירי החמאס והג`יהאד האיסלאמי. ברק מסרב להשיב לשאלת העיתונאים האם גם המבוקש מספר אחד בשטחים, מוחמד דיף שוחרר אף הוא, אך קורא לאזרחים לגלות עירנות מוגברת לנוכח אפשרות לפיגוע. ברק מצטרף לדבריו של השר אמנון ליפקין-שחק קודם לכן, לפיהם ישראל תבוא חשבון עם מבצעי הלינץ` ומבטיח שבסופו של דבר "הרוח הישראלית תנצח".
 

ראש הממשלה אהוד ברק מתחיל בסבב שיחות אינטנסיבי להקמת ממשלת אחדות. ברק מקיים פגישות עם ראשי סיעות האופוזיציה המועמדות להצטרף לממשלת חירום לאומית. בפגישתו המכרעת עם יו"ר האופוזיציה שרון סוכם על המשך ההידברות בנושא הצטרפות לממשלה בסוף השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by