בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"טיסות העינויים" של המודיעין האמריקני 

"טיסות העינויים" של המודיעין האמריקני

 
 
חדשות נענע

שני מטוסים מטיסים עצירים לחקירות במדינות בהן אין איסור על עינויים בחקירות. הדבר נעשה כדי לעקוף את האיסור האמריקני על עינויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי המודיעין האמריקני משתמשים בשני מטוסים לא מסומנים כדי להעביר עצירים מארצות הברית למדינות אחרות, בהן מותר לענות עצירים. החוק האמריקני אוסר על שימוש בעינויים, והדבר נעשה כדי לעקוף את החוק. כך מדווח היום (שישי) המגזין סנדיי טיימס הבריטי.

הסנדיי טיימס מדווח כי ברשותו יומן הטיסה של אחד המטוסים, וכי המטוס המריא תמיד מוושיגנטון, בירת ארצות הברית, ונחת במדינות מצרים, סוריה ואוזבקיסטן. המטוס, ובו 32 מושבים, נשא עצירים, כשהם כבולים, עיניהם מכוסות ופיהם חסום, ולעתים קרובות תחת השפעת סמי הרגעה.

כמה מן העצירים התלוננו לאחר מכן על עינויים, ספציפית על מכות חשמל באברי המין. שניים מן העצירים נלקחו משבדיה על ידי סוכנים אמריקנים, אף שהחוק השבדי אוסר על עינויים או סיוע להם. בבריטניה מתנהל כעת דיון בבתי משפט, האם ניתן להשען על הודאות שהוצאו בעינויים; שני עצירים טוענין שמעצרם ללא משפט באשמת טרור נשען אך ורק על ידי הודאות שהוצאו בעינויים.

בחודש אפריל, התפרסה פרשת אבו גאריב, בה עינו חיילים אמריקנים עצירים עיראקים. כמו כן, הועלו טענות כנגד האמריקנים, שהם עושים שימוש בשכירי חרב כדי לענות עצירים, כדי שלא לעבור על החוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by