בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסיה הקתולית מקשיחה עמדתה בנושא הומוסקסואליות 
 
 האפיפיור יוחנן פאולוס השני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האפיפיור אמר השבוע כי נושא קבלת הומוסקסואלים עשוי להיות אבן נגף בקבלת כנסיות אחרות. הכנסיה האנגליקנית במשבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרדינל רצינגר, המקורב לאפיפיור יוחנן פאולוס השני אמר היום (שישי) כי "אירופה דוחקת החוצה את אלוהים", וכי המילה "אלוהים" הפכה למילה גסה. זהו שיאו של מאבק בין הכנסיה לבין הזרמים הליברליים באירופה. הכנסיה ספגה מכה, כאשר מועמד לתפקיד שר בנציבות האירופית נדחה על ידי הפרלמנט, משום שהודה כי הוא מתנגד להומוסקסואליות.

בראשית השבוע, הקשיח האפיפיור את עמדותיו בנושא. בכנס לרגל 40 שנים לוועידת ותיקן השניה, שקראה לשוב ולאחד את כל הכנסיות הנוצריות, אמר האפיפיור כי "ישנן בעיות חדשות, בעלות גווןצ אתי", שלא יאפשרו את איחוד הטקסים הקתוליים עם הטקסים האנגליקניים. פירוש הדבר הוא שטקסים שייערכו על ידי כומר אנגליקני לא יהיו מקובלים על הכנסיה הקתולית.

הידיעה מצאה את הכנסיה האנגליקנית ברגע הגרוע ביותר מבחינתה. הכנסיה קרועה בין הפלגים האירופאיים והצפון-אמריקנים שלה, המוכנים לקבל הומוסקסואלים כחברים בכנסיה ואף ככמרים, ובין הפלג האפריקני והדרום אמריקני, השמרן יותר והדורש הצמדות לערכי הכנסיה הישנים, שלא אישרו הומוסקסואליות. נקודות השבר הן קבלת הומוסקסואלים כחברים בקהילה, עריכת נישואים הומוסקסואלים, ומינוי בישופים הומוסקסואלים. הפלג האירופי של הכנסיה האנגליקנית עשה מאמצים גדולים לאיחוד הטקסים האנגליקניים עם הקתוליים; סירובו של האפיפיור נחשב למכה קשה לפלג הליברלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by