בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גל נוסף של ארבה: מליוני חגבים נצפו מעל אילת 
 
 
חדשות נענע

לא ברור אם הנחילים ינחתו בישראל או בירדן. משרד החקלאות החל הבוקר בהדברת הארבה. לפי שעה לא נגרם נזק משמעותי לגידולים החקלאיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החקלאות הודיע כי להקת ארבה, שכוללת מיליוני חגבים, נראתה בצהריים (שבת) מעל העיר אילת. לפי שעה לא ברור האם הלהקה תנחת בישראל או בירדן. בדובר בגל שני של להקות הארבה, לאחר שאתמול נחתו להקות ארבה בשטחים חקלאיים בנגב ובאיזור העיר אילת.

משרד החקלאות החל הבוקר בהדברת הארבה. ההדברה נעשתה בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות, מכיוון שבשעות אלו הארבה חסר תנועה. חמישה מטוסים ריססו מהאוויר שטחים חקלאיים, ואילו אנשי עיריית אילת ריססו מהקרקע גינות ציבוריות בעיר.

מנהל מחקר ופיתוח במועצה האזורית רמת הנגב, יעקב מוסקוביץ', העריך כי להקות הארבה נמצאות תחת שליטה. בראיון לגלי צה"ל אמר מוסקוביץ' כי לאחר ריסוס מוקדי הארבה באיזור ניצנה ואילת יש להמתין עד מחר בבוקר כדי לראות מה היתה השפעת הריסוס על הנחילים.

לפי שעה מרוכזים נחילי הארבה בשני מוקדים עיקריים: להקת ארבה, המונה אלפי חגבים, נמצאת באיזור קדש ברנע, ליד הגבול עם מצרים. ההדברה הצליחה להשמיד את רוב הפרטים בלהקה זו.

להקה נוספת, קטנה יותר, מרוכזת באזור כרם שלום. הבוקר דווח כי חגבי ארבה בודדים נראו גם באיזור המרכז, בגוש דן ובכניסה לירושלים, אך דיווחים אלו לא אומתו. משרד החקלאות פתח קו חירום מיוחד לדיווח על ארבה. מספר הטלפון הוא: 03-9681500.
 

מנסים להעריך את הנזקים

 
לפי שעה, הנזק שגורם הארבה אינו גדול מכיוון שמדובר בארבה חצי בוגר שכושר האכילה שלו בינוני.
נציגים של משרד החקלאות וראשי השירותים להגנת הצומח יצאו הבוקר לאיזור ניצנה וקדש ברנע כדי לבחון את הנזקים שגרמו להקות הארבה שנחתו במקום. כמו כן יכנס משרד החקלאות ישיבה מיוחדת, בה ינסו לאמוד את הנזקים ולבחון את הצלחת הריסוס.

ראש מועצת רמת הנגב, שמוליק ריפמן, אמר כי החקלאים יוכלו לאמוד את הנזקים רק בעוד כמה שעות, מכיוון שזמן התגובה של חומרי ההדברה עומד על 4-5 שעות. כמו כן הוסיף ריפמן שהחקלאים "ממתינים לראות אם יגיעו עוד להקות ממצרים יחד עם הרוח הדרום-מערבית שהביאה את הנחילים אתמול".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by