בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד יתום: יש להגביל את התקשורת 
 
 להציב מגבלות וגבולות. אהוד יתום (לעמ - אבי אוחיון)   
 
חדשות נענע

יתום אמר את הדברים לאחר שבכיר במע"צ, יצחק הרשקוביץ, התאבד בעקבות כתבת תחקיר אודותיו בערוץ 2. דובר מע"צ: עשו לו משפט שדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצחק הרשקוביץ, מהנדס מחוזות תל אביב והצפון במע"צ, התאבד הבוקר (שבת) ביריה ליד ביתו בנצרת עילית. אתמול שודרה ב"אולפן שישי" של ערוץ 2 כתבת תחקיר, שהאשימה את הרשקוביץ בשורה של מחדלים שנעשו לכאורה בעת עבודתו במע"צ. הרשקוביץ עתר לבית המשפט בניסיון למנוע את שידור הכתבה, אך עתירתו נדחתה. הלוויתו של יצחק הרשקוביץ תתקיים מחר בשעה 14:00 בבית העלמין בנצרת עלית.

ח"כ אהוד יתום מסיעת הליכוד אמר בעקבות ההתאבדות כי יש להגביל את דיווחי התקשורת. "למרות מקומה החשוב של התקשורת בדמוקרטיה", אמר ח"כ יתום, "אל לה לשים את עצמה במקום בתי המשפט". לדבריו, יש להציב על היד המושכת בהדק התקשורת מגבלות וגבולות".

גם עובדים במע"צ ובני משפחתו של הרשקוביץ מתחו ביקורת על התקשורת, ובעיקר על ערוץ 2, ואמרו כי כתבת התחקיר הובילה להתאבדותו. מקורביו טוענים כי מאז שידור הכתבה הרשקוביץ "לא מצא מנוח", וכי זה לא מפתיע שבחר להתאבד סמוך לפרסום התחקיר.

דובר מע"צ, מאיר גזית, טען כי ערוץ 2 "עשה ליצחק הרשקוביץ' משפט שדה וגרם למותו. מדובר באדם שהיה מעמודי התווך של הנדסת הכבישים והבטיחות בכבישי הארץ". כמו כן טען גזית כי הכתב לא שידר לאחר התחקיר חלקים מרכזיים מתגובת מע"צ.

בני משפחתו של הרשקוביץ סיפרו כי הוא היה נסער מאוד לאחר שצפה אתמול בתחקיר. הוא יצא לפנות בוקר מביתו התאבד באמצעות אקדח שהחזיק ברשיון.

גופתו של הרשקוביץ התגלתה הבוקר. עובר אורח הבחין בכתם דם גדול על גרם מדרגות המחבר בין שני רחובות בעיר. הוא הזעיק את המשטרה והשוטרים שהגיעו למקום גילו את הרשקוביץ. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותו.
 

ביקורת על תפקודו של הרשקוביץ

כתבת התחקיר של הכתב כרמל לוצטי מתחה ביקורת על תפקודו של הרשקוביץ. בין היתר האשים התחקיר את הרשקוביץ ברשלנות שהביאה לתאונת אוטובוס של פנויים ופנויות שאירעה בשנת 1999 בצומת גולני. לפי התחקיר, בעקבות התאונה הוגש נגד הרשקוביץ כתב אישום באשמת גרימת מוות ברשלנות, אך למרות זאת המשיך הרשקוביץ לעבוד במע"צ. התאונה אירעה כאשר הרשקוביץ היה מהנדס מחוז הצפון, ואחריה הוא קיבל מינוי נוסף והתחיל לכהן גם כמהנדס מחוז תל אביב.

בחברת החדשות של ערוץ 2 הביעו זעזוע מהתאבדותו של הרשקוביץ והביעו השתתפות בצער המשפחה. עם זאת ציינו בחברת החדשות כי "התחקיר נערך במשך חודשים ארוכים תוך שמירה קפדנית במיוחד על כללים של עבודה עיתונאית. התחקיר הובא לשידור רק אחרי שאיסוף העובדות והמסמכים עברו מבחנים מחמירים ביותר, ולאחר שנאספו תגובות מכל המעורבים".

בעקבות התחקיר יזם חבר הכנסת רן כהן דיון דחוף בכנסת. לדבריו של כהן, "התאבדותו של הרשקוביץ מחרידה, אולם ממצאי התחקיר מחייבים לרדת לשורש המחדלים הגובים חיי אדם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by