בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודן: סוף למלחמת האזרחים? 
 
 סגן נשיא סודן ומנהיג ארגון המורדים בדארפור לאחר השגת ההסכם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ממשלת סודן ונציגי המורדים חתמו אמש על התחייבות לסיים את מלחמת האזרחים, שגבתה חיים כה רבים עד עתה. מועצת הביטחון: נתמוך כלכלית בסודן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת סודן ונציגי המורדים במדינה חתמו אמש (שישי) על התחייבות לסיים את מלחמת האזרחים במדינה עד ה-31 בדצמבר. ההסכם נחתם בפני מועצת הביטחון של האו"ם, שנציגיה הגיעו לפגישה מיוחדת בקניה. על ההסכם חתם גם שליח האו"ם המיוחד לסודן, ז'אן פרונק.

לאחר חתימת ההסכם, הצביעו נציגי מועצת הביטחון פה אחד בעד החלטה להעניק לסודן תמיכה כלכלית ופוליטית לכשיושג השלום.

המורדים דרשו במהלך השיחות לקבל ייצוג גדול יותר בממשלה הסודאנית של חבל דארפור. שליח הממשלה הסודנית, עבד אל כארים חליל, אמר כי דרישות המורדים הגיוניות ו"כל האזורים בסודן צריכים להיות מייוצגים במידה שווה".

בחודש שעבר אמרו בכירים באו"ם כי כ-70 אלף איש מתו בחבל דארפור מאז חודש מרס. לדברי ראש צוות המשבר של ארגון הבריאות העולמי, דיוויד נאבארו, כעשרת אלפים בני אדם מתי כל חודש במחנות הפליטים. אם לא ישלח לאזור סיוע דחוף, אמר נאבארו, לא ירד שיעור התמותה.

נאבארו הוסיף כי רק מחצית מ-300 מיליון הדולרים הנדרשים לטפל במשבר התקבלו עד עתה. "אנחנו מתנהלים מהיד לפה", אמר נאבארו, "אם מצוקת האנשים בדארפור חשובה לקהילה הבינלאומית כמו שהיא מציגה זאת, אז הייתי מצפה ליותר סיוע לטווח הארוך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by