בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הארבה מתקדם צפונה 
 
 הארבה נמצא בשלב ה``ורוד`` שלו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נחילי ארבה נצפו בחבל הבשור. חשש: הארבה ייכנסו לתקופת רביה עקב מזג אוויר חם. באילת "אי אפשר ללכת ברחוב בלי לדרוך על ארבה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להקות הארבה שחדרו לישראל במהלך סוף השבוע הגיעו היום (ראשון) עד חבל הבשור, והן מתקדמות צפונה בקצב של 20 קילומטרים לשעה. מנהל השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות, ד"ר אלדד לנדס, העריך כי להקות ארבה נוספות עלולות לחדור מסיני לאילת ולערבה. "עדיין אין מדובר בלהקות ענק, אך אלו כבר להקות גדולות שחובה להתייחס אליהן ברצינות, וכך נעשה", אמר לנדס. תושבים באילת מדווחים כי "אי אפשר ללכת ברחוב בלי לדרוך על ארבה".

מומחים אומרים כי הארבה שחדר לנגב ולערבה נמצא בשלב "הוורוד שלו". פירוש הדבר הוא כי ארבה זה אינו נמצא בשלב הרבייה שלו, ולכן הוא פחות מסוכן. ארבה בשלב הרבייה יכול להשאיר מאות מיליוני זחלים במקומות בהם עבר, שלאחר מכן יהפכו לארבה צעיר - סוג הארבה המסוכן ביותר לחקלאות. חשש הובע, עם זאת, שהתחממות תוביל ל"הבשלת" הארבה, וייכנס לשלב הרביה שלו.

הבוקר ריסס משרד החקלאות מהאוויר את להקות הארבה בוואדיות באזור אילת, ואת הארבה באזור קדש ברנע. מחר בבוקר ירוססו להקות הארבה שהגיעו הערב לנחל פארן ולצומת הערבה. מאחר שהחומרים להדברת הארבה הם חלשים יחסית, יודבר הארבה רק לאחר יום או יומיים.

נרשמו נזקים ראשונים של מכת הארבה: בוסתן בערבה נאכל כולו על ידי החרקים. לנדס אמר כי קיים שיתוף פעולה בין ישראל לירדן בטיפול בארבה שחדר לערבה הישראלית והירדנית. מחר ידבירו השירותים להגנת הצומח של שתי המדינות באופן מתואם את להקות הארבה באזור פארן, ואזורים נוספים בערבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by