בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול יבקש מישראל לסגת מערים פלסטיניות  
 
 יגיע הערב לאזור. קולין פאוול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מזכיר המדינה האמריקני יגיע לישראל ולרשות לביקור אחרון לםני סיום תפקידו. יבקש מישראל לאפשר את קיום הבחירות ברשות ללא הפרעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני קולין פאואל, יגיע הערב (ראשון) לביקור אחרון במסגרת תפקידו בישראל וברשות הפלסטינית. פאוול צפוי להיפגש מחר עם ראש הממשלה אריאל שרון ושר החוץ סילבן שלום. מאורח יותר הוא יצא לרמאללה ויפגוש את בכירי ההנהגה הפלסטינית ובהמשך יגיע לשארם א-שייך לפגישת הקוורטט.

ביקורו של פאוול נועד לסייע בהכנת האזור לבחירות ברשות הפלסטינית. גורמים בירושלים אמרו אתמול שפאוול יבקש מישראל להסיר מחסומי דרך בשטחים כדי להקל את תנועת הפלסטינית ביום הבחירות ב-9 בינואר וכן להסיג את כוחות צה"ל ממספר ערים פלסטיניות ולרסן את פעילות הכוחות בכל השטחים. ראש הממשלה אריאל שרון כבר הסכים שתושבי מזרח ירושלים הפלסטיניםם יצביעו בבחירות והוא צפוי אף לאשר את הבקשות האחרות.

ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא נפגש אתמול עם הקונסול האמריקני במזרח ירושלים, דיוויד פירס, בהכנה לביקורו של פאוול. אבו עלא אמר אתמול כי הוא מתכוון לדרוש מפאוול התחייבות אמריקנית לכך שהמדינה הפלסטינית תוקם עד סוף שנת 2005, בהתאם לתכנון המקורי שהתוותה מפת הדרכים.

לאחרונה אמר נשיא ארצות הברית כי הוא אינומוכן להתחייב ללוחות זמנים, אולם כי הוא יפעל להקמת מדינה פלסטינית עד תום כהונתו ב-2008. אבו עלא הסתייג אתמול מדבריו של בוש ואמר כי "הדיבורים על הקמת המדינה תוך ארבע שנים יאפשרו לישראל להרחיב את הבנייה בהתנחלויות ולבלוע עוד אדמה פלסטינית באופן שיפגע בתהליך השלום".

לאחרונה אמרו מקורות המקורבים למשל האמריקני כי הממשל צפוי להעביר בקרוב סכום של 20 מיליון דולר לידי הרשות הפלסטינית במטרה להתניע את תהליך השלום ולסייע בקיום הבחירות ברשות. זאת בהמשך לדיווחים על כוונת ארצות הברית להתגייס לטובת הבחירות ברשות, לגייס כסף ולסייע בארגון הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by