בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל 2003: 1.4 מיליון עניים 
 
 רוב העניים: המובטלים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ביטוח לאומי יפרסם השבוע את דו"ח העוני. הממצאים מדאיגים: כ-680 אלף ילדים רעבים. בהסתדרות קוראים לשר האוצר נתניהו להתפטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות 100 אלף מאזרחי ישראל נוספו השנה למעגל העוני, בהם כ-60 אלף ילדים. כך, על פי דו"ח העוני לשנת 2003 שיפרסם השבוע הביטוח הלאומי. לפי הערכת ביטוח לאומי, מספר העניים במדינה עומד כיום על 1,430,000 איש, מהם כ-680 אלף ילדים. עניים מוגדרים כאנשים שמשתכרים פחות מ-1,743 שקלים בחודש. הדו"ח יוגש מחרתיים לראש הממלשה אריאל שרון, המחזיק בתיק הרווחה בממשלה.

לפי נתוני הדו"ח, בשנת 2003 היוו המובטלים את רוב האוכלוסיה הענייה בישראל. קבוצת האוכלוסיה השניה בגודלה מורכבת ממשפחות בהן לפחות אחד מראשי המשפחה עובד. הדו"ח המלא אומנם עדיין לא פורסם, אך התגובות הקשות לו לא איחרו להגיע.

פורום הארגוניים החברתיים למאבק באבטלה קרא לראש הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית בעקבות הדו"ח. דוברת הפורום, סיגל הרוש מהקשת הדמוקרטית המזרחית אמרה כי "מישהו מפקיר את אזרחי המדינה וצריך להודות שדרך ההתנהלות של הכלכלה בישראל היא לא דרך נכונה. צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחייב את הממשלה במסקנות שלה".

"כל אשר צפינו והתרענו מפניו מתרחש", אומרים גורמים בהסתדרות, בתגובה להערכות הדו"ח. לדברי הגורמים, "מדיניות שר האוצר מרסקת את החברה והופכת אותנו לעולם השלישי". הגורמים קראו לשר האוצר, בנימין נתניהו, להסיק מסקנות אישיות ולהתפטר לאלתר. "הצמיחה היחידה שניכרת היא הצמיחה של העניים, הרעבים ובתי התמחוי", אמרו.

גם ח"כ רן כהן מסיעת יח"ד קרא לראש הממשלה לפטר את נתניהו, שהבטיח צמיחה ותעסוקה, "אולם מדיניותו הכלכלית מתפוצצת לנו בפנים ומתברר שהתנהלותו הפוליטית שניה רק למדיניותו הכלכלית בכוונותיה ובתוצאותיה ההרסניות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by