בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל יורה לקצינים לעזוב בתיהם במאחזים 
 
 בפיקוד מרכז מרכיבים רשימת קצינים המתגוררים במאחזים (אילוסטרציה: רויטרס)   
 
חדשות נענע

תופעה מדאיגה: קצינים, חלקם בשירות סדיר, מתגוררים במאחזים בלתי חוקיים המיועדים לפינוי. בצה"ל מעריכים כי הקצינים ינהגו בהתאם לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל שוקלים בימים אלה אם להורות לקצינים שגרים במאחזים בלתי-חוקיים לעזוב את בתיהם. כך פורסם היום (ראשון) ב"הארץ". לפי שעה, פועלים בפיקוד מרכז לאיסוף שמות הקצינים המתגוררים במאחזים.

על פי הדיווח, בין הקצינים הללו נמנה גם סמג"ד גולני בשירות סדיר, המתגורר במאחז בשומרון, המיועד לפינוי. קצין נוסף, סמג"ד בגבעתי, הגיש לאחרונה בקשה להתקבל למאחז שנוי במחלוקת באזור רמאללה, ונמצא, לפי שעה, ברשימת המתנה. קצין נוסף המתגורר במאחז לא חוקי הוא חניך האקדמיה הצבאית, המיועד לשרת כמ"פ.

מדובר בנושא חמור, שעשוי להוות בעיה לא קלה במסגרת יישום תוכנית ההתנתקות, ופינוי מאחזים בלתי חוקיים. ההתופעה המדאיגה אינה חדשה, ולמעשה - עלתה לדיון כבר ב-1998, כשטייס מסוקים בחיל האוויר הקים מאחז, סמוך להתנחלות איתמר. עם זאת, דבר לא נעשה מאז בעניין, והמאחז "הולבן".

בצה"ל צופים שהקצינים האמורים ינהגו בהתאם לחוק ההתנתקות שאושר בכנסת, ויפנו את בתיהם במועד שייקבע. עם זאת, מתעוררת בעיה מאחר והוחלט כי אנשי צבא תושבי גוש קטיף לא יידרשו להשתתף בפינוי בפועל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by