בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קופי ענאן: פיסגה בין ברק לערפאת תתקיים תוך יומיים 
 
 
חדשות  נענע

שר הביטחון של סעודיה: "פגישה חייבת להיות, כדי שאהוד ברק לא יגיד שאנחנו אשמים בכישלון התהליך". קופי ענאן: "אף אחד עדיין לא אישר את השתתפותו, אבל אני מאמין שהפיסגה אכן תתקיים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכים הנסיונות לכנס פגישה שאולי תוביל לסיום האלימות בשטחים: דובר הממשל האמריקאני אמר כי ארצות הברית מוותרת על התנאים המוקדמים שהציבה לקיום פיסגה, מזכ"ל האו"ם מאמין כי מנהיגי האזור ייפגשו תוך יומיים.
 
דובר הממשל האמריקאני קיים הלילה שני תדרוכים לעיתונאים. בראשון, אמר כי כשלו הנסיונות להגיע לפיסגה מאחר ו"התנאים לא מאפשרים זאת". בשני, אמר כי ארה"ב ממשיכה במאמצים לכנס פיסגה והיא מסירה את כל התנאים המוקדמים שהציבה לכינוסה קודם לכן.

התנאים עליהם דיבר הדובר הם, על פי ההערכות, ירידה חדה בהיקף האלימות באזור והודעה פומבית של שני המנהיגים על הפסקת הפעולות האלימיים.

בערוץ הראשון דווח כי בלשכת ראש הממשלה ברק מנסים להימנע מכינוסה של פיסגה, מאחר ולדעתם, היא תחשב כ"פרס" לראש הרשות ערפאת. ברק עצמו אמר הלילה כי על ישראל לעשות הכל כדי שהאחריות על כישלון המשא ומתן לא תיפול על כתפיה.

אולם, כמה שעות לאחר הראיון אמר שר הביטחון של סעודיה כי "אין שום בושה להיפגש עם האויב". השר הסעודי הוסיף כי "מאחר וישראל החלה במתקפות על אזרחים חפים מפשע, אסור לתת לה כל הזדמנות להטיל את האשמה על כישלון התהליך במדינות ערב".

בעקבות דבריו של ענאן, הודיע דובר הבית הלבן כי עדיין אין כל החלטה על פיסגה.

ידיעה שפורסמה בסוכנות הידיעות "רויטרס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by