בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות בעיראק: בסוף ינואר 
 
 חייל בריטי עורך חיפוש על עיראקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבחירות החופשיות הראשונות בעיראק ייערכו ב-30 בינואר 2005, והן ייערכו בכל חלקי המדינה - כולל פאלוג'ה. מצב הבטחון עדיין רעוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת עיראק הזמנית הודיעה היום (ראשון) על תאריך הבחירות הראשונות בעיראק - ה-30 בינואר 2005. דובר הממשלה, פאריד עייאר, הדגיש בהודעתו כי הבחירות ייערכו בכל חלקי עיראק. ההדגשה באה לחשש שהבחירות ייערכו רק באזורים הנמצאים תחת שליטה. כבר נקבע כי הגולים העיראקים יוכלו להצביע בבחירות.

רוב העיראקים, שהם שיעים, קיבלו בברכה את ההודעה. אך הסונים, המורדים כנגד האמריקנים והממשלה הזמנית, ממשיכים למרוד. המשולש הסוני - "משולש המוות", קוראים לו האמריקנים - עדיין בהתקוממות; אמש נרצחו שם תשעה שוטרים עיראקים. פאלוג'ה נכבשה - אך האמריקנים אינם יכולים לפנות אותה, מחשש להתפרצות מחודשת של אלימות.

בתוך כך, הצבתם של כוחות כורדיים במוסול עוררה עוינות בקרב הערבים היושבים שם, שבינם לבין הכורדים יש טינה רבת שנים. שני הצדדים עסקו בגירוש זה של זה, בתקופת סדאם ולאחריה.

הכלכלה העיראקית, לעומת זאת, עשויה להתעודד - רוסיה הסכימה היום למחיקת 80 אחוזים מחובות עיראק כלפיה, ובכך הצטרפה לארצות הברית ולגרמניה. עיראק עדיין חייבת סכומים גדולים לצרפת, עם זאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by