בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדינות הערביות חוששות מהתפרקות עיראק 
 
 חיילים בריטים סורקים במסוק את האזור מעל בגדד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היום תפתח הוועידה הבינלאומית בנושא עיראק. מדינות ערב מעוניינות למנוע את התפצלות המדינה, מחשש שהדבר יתרחש גם אצלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועידה הבינלאומית בנושא עיראק תיפתח היום (שני) בדיון ראשוני של שרי החוץ משש המדינות השכנות לעיראק. בדיון ישתתפו שר החוץ העיראקי ושר החוץ המצרי. המדינות השכנות חוששות מהתפרקותה של עיראק לשלושה מחוזות שונים, והן דורשות להכיר ב"אופיה הערבי" של עיראק.

המדינות השכנות לעיראק, במיוחד סוריה, תורכיה ואיראן, חוששות כי אם המדינה תתפצל, ידרשו גם המיעוטים הכורדיים בשטחן לדרוש עצמאות.

מחר תיפתח הוועידה, וינכחו בה 22 שרי חוץ, מתוכם שמונה שרים מאיחוד המדינות המתועשות, הג'י-8, מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, ומזכ"ל האו"ם, קופי ענאן. לדברי שר החוץ המצרי, אחמד אבו ריט, מטרת הוועידה היא "לסייע לעם העיראקי להשיב לעצמו את השליטה על ארצו ולהכשיר מחדש את עיראק כמולדת, מדינה וממשלה".

שר החוץ של עיראק, הושיאר זיבארי, הודיע כי ארצות מתכוונת להעלות מספר הצעות בוועידה, ובהן הידוק הפיקוח על גבולות המדינה, ושיתוף מידע לגבי טרוריסטים הפועלים במזרח התיכון. הממשלה העיראקית טוענת כי כמה מהמדינות השכנות, ובעיקר סוריה ואיראן, אינן מונעות מפעילי טרור לחדור לשטחים עיראקים.

אתמול קבעה וועדת הבחירות המרכזית של עיראק כי הבחירות הכלליות במדינה יערכו ב-30 בינואר. כ-125 מפלגות ורשימות קיבלו היתר להתמודד בבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by