בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד ארבה: מתקרבות שתי להקות גדולות 
 
 הארבה תקף כבר באילת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שתי להקות גדולות של ארבה צפויות לחדור לישראל בשעות הקרובות. נחיל בגודל 10 ק"מ הופיע על המכ"מ. הארבה צפוי להשתכן בארץ במשך 3 שבועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שתי להקות גדולות מאד של ארבה, המונות מיליוני פריטים, צפויות לחדור לישראל בשעות הקרובות (שני) מסיני. הלהקות צפויות להגיע לערבה ולרמת הנגב.

מכשירי המכ"ם של חיל האוויר איתרו הבוקר נחיל ארבה באורך עשרה קילומטרים, העושה את דרכו מסיני לכיוון ניצנה בנגב. הלהקה אותרה במכ"ם של החייל. לפי שעה הנחיל עף בגובה רב ועדיין לא התגלו סימנים לנחיתתו על הקרקע. יתכן כי הנחיל לא ינחת בישראל וימשיך לקפריסין, בשל הקור והגשם בארץ.

חיל האוויר העביר את המידע לייושב ראש הוועדה החקלאית של המועצה האזורית רמת נגב, יענקלה מוסקוביץ'. לדבריו של מוסקוביץ', "מזג האוויר משחק לטובתנו, כל עוד קר הם לא ירדו לאכול. אנחנו מקווים שהם ימשיכו לכיוון ירדן. בכל מקרה יש לנו מטוסי ריסוס מוכנים ואם הם ירדו ננסה לחסל אותם לפני שיגרמו לנזקים".

הממונה על השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות, אלדד לנדס, אמר אתמול כי במשרד החקלאות נערכים "לשלושה שבועות בהם יהיה הארבה בישראל".

להקות הארבה ממשיכות להתקדם צפונה. אתמול נצפו מספר חרקים בודדים בתל אביב ובירושלים. לנדס אמר כי "באזור המרכז לא מדובר כרגע בלהקות, אולי הגיעו כמה פרטים". "בטמפרטורות האלה , תושבי המרכז יכולים להיות רגועים", הוסיף.

"בקור הארבה לא פעיל, הוא לא זז מהמקום. אנחנו מעריכים שאם תימשך ירידת הטמפרטורות ויהיה קר אז הארבה לא יהיה פעיל", אמר לנדס. עם זאת, לנדס הוסיף כי הרוחות החזקות עלולות לסחוף את הארבה הלאה. "אמורות להיות רוחות חזקות ואנחנו מקווים שהרוחות לא יהיו לכיוון צפון", אמר.

לדבריו, "הארבה צריך חום כדי להגיע לתקופת הפריון, ולכן אין חשש כרגע מהתופעה הזו. מדובר על חום של כ-30 מעלות לפחות, ואת זה למזלנו אין לנו".

נחילי ארבה נצפו גם בתחום המועצה האזורית לכיש, דרומית לאשקלון. גם תושבים ממושב שחר ומושב ניר חן דיווחו כי להקות ארבה הגיעו לשדותיהם. נחילי הארבה הגיעו אף לאזור אופקים. תושבי היישובים באזור פנו למשרד החקלאות בבקשה לרסס את השדות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by