בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן-עמי: אין כוונה לפגוע בערפאת  
 
 
חדשות נענע 


אמר את הדברים בתגובה להתבטאויות קצינים בכירים בנושא. העריך כי אם לא תהיה התפתחות מדינית ביממה הקרובה, אנחנו עומדים על סף 'מחזור של אלימות לא קצר עם הרשות'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר החוץ שלמה בן עמי אומר כי אין לישראל כוונה לפגוע אישית ביו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. "אנחנו לא יכולים כמדינה", אמר בן עמי, "להיכנס לעניין הזה של התייחסות למנהיג, כחלק מהמלחמה האלימה הזו", והוסיף כי, "לא עולה בדעתי בכלל שאפשרות כזו נשקלה".
 
בן אמר את הדברים בתגובה להתבטאויות של קצינים בכירים בצה"ל, לפיהם אין להוציא מכלל אפשרות ניסיון לפגוע בערפאת אישית, אם המהומות בשטחים יסלימו.
 

אם ערפאת לא יבין את כללי המשחק - אנחנו על סף מחזור אלימות ארוך

בראיון לקול ישראל העריך בן עמי שאנו עשויים להיכנס לפרק ארוך של עימות עם הפלסטינים. "אם לא נצליח ב-24 השעות הקרובות להגיע להסדר ששם קץ לאלימות, וערפאת לא יבין את כללי המשחק הבינלאומים האלה, אני מעריך שאנחנו נכנסים למחזור של אלימות לא קצר עם הרשות הפלסטינית".

בן עמי ציין את מאמציו של נשיא מצרים, שהוא הגורם המרכזי בעולם הערבי, לדבריו, להפסקת האלימות. "אנחנו רואים כיצד מובראכ", אמר בן עמי, "עושה כל מאמץ ונרתם, כפי שהוא לא נרתם בימים הקודמים, לייצוב המצב".
 
 

'ישראל לא תנסה להרחיב את העימות עם הפלסטינים לצפון'

באשר לאפשרות הקמתה של ממשלת חירום לאומית או ממשלת אחדות לאומית אמר בן עמי כי אינו מצוי בפרטי המשא ומתן הקואליציוני. שר החוץ אמר כי הוא "לא עוסק בעניין הזה כרגע", אך הוסיף כי "בשלב הזה אני מבין שמדובר בממשלת חירום לאומית", וכי הממשלה שתקום "צריכה להיות ממשלה מאזנת".

בן עמי סירב להתייחס לשאלה האם יוותר על משרת שר החוץ לטובת אריאל שרון, ואמר כי הוא כרגע עובד כמעט מסביב לשעון בסוגיות מדיניות ו"מעדיף לא להיכנס לנושאים אישיים".

באשר לחטיפת שלושת חיילי צה"ל השבויים בידי ארגון החיזבאללה אמר בן עמי כי נמשכים המגעים המדיניים לשחרורם, והוסיף כי "ישראל תנסה שלא להרחיב את העימות עם הפלסטינים לגבול הצפון".

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by