בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוגש כתב אישום נגד המ"פ שביצע וידוא הריגה 
 
 הלוויתה של אימאן אל-המס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על פי החשד, המ"פ ירה צרור כדורים בגופת הילדה בת ה-13 אימאן אל-המס. הקצין הואשם בשימוש בלתי חוקי בנשק ושיבוש הליכי חקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית הדין הצבאי בקסטינה הוגש היום (שני) כתב האישום נגד סרן ר', מפקד פלוגה בגבעתי, החשוד בפרשת "וידוא ההריגה" בילדה הפלסטינית, אימאן אל המס, בת ה-13 ברצועת עזה. הקצין הואשם בביצוע עבירות של שימוש בלתי חוקי בנשק ובשיבוש הליכי חקירה. במשפט ישמש כראיה ויכוח מתועד בין הקצין לבין פקודיו.

הפרשה נחשפה לפני כחודש, כאשר חיילים בתצפית זיהו את הילדה צועדת מכיוון רפיח לעבר ציר פילדלפי. הילדה נכנסה למתחם האסור לכניסת אזרחים, וכאשר היא התקרבה למוצב "גירית", ירו לעברה חיילי המוצב, והרגו אותה. על פי גירסת חלק מהחיילים במקום, המ"פ התקרב לילדה, וירה בה צרור נוסף. בגופתה של אל-המס נמצאו עשרים כדורים.

בתחילה טענו בצה"ל כי הילדה שימשה כפיתיון של צלפים פלסטינים, והיא ניסתה למשוך את חיילי צה"ל מחוץ לעמדתם. רק לאחר זמן מה הושעה סרן ר' מתפקידו, ולפני כחודש הוא נעצר בחשד למסירת עדות שקר.


ביילין: יש לשנות את כתב האישום ל"לפחות הריגה"

בתגובה להגשת כתב האישום ולחשיפת הפרטים ששודרו בתכנית "עובדה" לפיהם היה ידוע שהדמות שהתקרבה למוצב גירית היא "ילדה קטנה", קראו גורמים פוליטיים לשנות את סעיפי האישום נגד סרן ר'.

מזכ"ל תנועת "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, פנה הערב לפרקליט הצבאי הראשי ודרש לשנות את הכתב האישום נגד סרן ר' ולהאשימו ברצח. כמו כן דרש להעמיד לדין את כל החיילים שהיו מעורבים בתקרית.

יוסי ביילין אמר כי כל אישום פחות מהריגה "ייראה כנסיון טיוח של צה"ל". חבר הכנסת אופיר פינס מתח גם הוא ביקורת על סעיפי האישום ואמר כי הוא "מקווה שלא יהיה ניסיון להגיש כתב אישום בלי אישום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by