בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
22 תחנות דלק מכרו דלק לא תקני 
 
 נזק בלתי הפיך (אילוסטרציה)   
 
יוסי גורביץ ואיתמר שאלתיאל

משרד התשתיות הלאומיות ערך בדיקות דלק בתחנות ברחבי הארץ, וגילה כי 22 תחנות מכרו דלק לא תקני, שעלול לפגוע במנוע הרכב. נפתחה חקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תידלוק הרכב בתחנת דלק עשוי להיות פעולה מזיקה, אם תחנת הדלק מוכרת בנזין מהול באיכות ירודה, באופן הנוגד את החוק. כך למדו, בדרך הקשה, הנהגים שהשתמשו בשירותיהן של 22 תחנות דלק בישראל, שנתפסו כשהן מוהלות את הבנזין שהן מוכרות בבנזין זול, שמידת האוקטן שלו נמוכה ולא מתאימה לדרישות המנוע.

בבדיקות שערך משרד התחבורה מתחילת השנה, זוהו 30 דגימות של דלק לא תקני, ב-22 תחנות דלק שונות. נגד בעלי התחנות הוגשו תלונות במשטרה. בין התחנות שמהלו דלקים באופן שעל פניו מנוגד לחוק,נמנות "סונול מלי" באיזור התעשייה בבאר שבע ו"אלעד שמנים" בתלפיות ירושלים, שנתפסו כבר בשנה שעברה כשהן מוכרות דלק מהול, אולם לא חדלו ממעשיהן.

במשרד התשתיות הדגישו אתמול (ראשון) כי שימוש בבנזין שאינו עומד בדרישות המינימום המתחייבות מהתקן הישראלי עלול לגרום נזק למנוע הרכב, ולגרום לפליטת חלקיקים מוגברת, שמעלה את זיהום האוויר. כמו כן, שימוש בבנזין 95 נטול עופרת שאינו עומד בדרישות התקן, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לממיר הקטליטי ברכב. פירוש הדבר הוא שנהגים ברחבי הארץ שילמו עבור דלק שעלול להזיק לרכבם.

להלן רשימת התחנות שנתפסו מוהלות דלקים:
 
 
ממשרד התשתיות נמסר כי המשרד ערך השנה כ-1,000 בדיקות בתחנות דלק שונות, וכי בחלק מהן נערכה בדיקה חוזרת. עם סיום החקירה, מתכוון המשרד להגיש תביעה לא רק כנגד התחנה עצמה, אלא כנגד כל שרשרת האספקה שלה.

מחברת פז נמסר כי בתחנת "פז - מסילת ציון" אירעה תקלה חד פעמית, שטופלה, ומאז הדגימות בה תקינות, וכי תחנת "פז זיו און" נמצאת בסכסוך משפטי עם חברת פז, ומקבלת את הדלק שלה מספק אחר.

מחברת דלק נמסר כי שתי התחנות שבבעלותה נבדקו בחודשים מרץ ומאי וכי מאז הבדיקות והדלק בהן לא נמהל והתחנות פועלות בצורה תקינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by