בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: הכנסת מודה בפיקוח על הכור 
 
 מפקח על הכור. שטייניץ (משמאל) (לעמ)   
 
חדשות נענע

יו"ר ועדת החוץ והביטחון בכנסת, יובל שטייניץ, הודה היום לראשונה כי הכור האטומי נמצא תחת פיקוח הכנסת. נדחתה דרישה לשליחת ועדת מומחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד סדק בעמימות הגרעינית: ועדת החוץ והביטחון של הכנסת דנה היום (שני) במצבו של הכור הגרעיני בדימונה, על פי דרישתה של חברת הכנסת זהבה גלאון (יחד). בין השאר, הועלתה דרישה לכנס ועדה של מומחים בינלאומיים שתבדוק את מצבו של הכור.

גלאון טענה כי פעילותם של כורים מסוגו של הכור בדימונה מופסקת לאחר ארבעים שנים, מאחר והכור הופך לבלתי יציב ומסוכן. טענות דומות הועלו בעבר על ידי "מרגל האטום", מרדכי ואנונו. ראש הממשלה אריאל שרון טען כי הכור תקין, ודחה על הסף את בקשתה של גלאון לשלוח מומחים בינלאומיים לבחון את הכור. יושב ראש ועדת חוץ ובטחון, יובל שטייניץ, אמר כי הוא האחראי מטעם הוועדה על בדיקת מצבו של הכור, וכי ביקר בו מספר פעמים.

חבר הכנסת שמעון פרס (עבודה) הציע להקים ועדת מומחים בנושא, שתכלול מומחים ישראלים. ההצעה נדחתה. נדחתה גם הצעתם של חברי הכנסת יוסי שריד (יחד) ואפרים סנה (עבודה) להקים ועדת משנה מיוחדת לבדיקת בעיות הבטיחות של הכור. שטייניץ קבע כי הפיקוח על הכור יתבצע על ידי ועדת המשנה לשירותים חשאיים, ועדה שבדיוניה לא תוכל גלאון להשתתף. גלאון דורשת את פרסום דו"ח ועדת הפיקוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by