בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פסגה בשארם ביום שני  
 
 
חדשות נענע 

הבוקר אישר קלינטון את דבר קיום הפסגה; בישראל מכחישים הסכמה לועדת חקירה בינ"ל. ברק עדכן את השרים כי בכוונתו להגיע לשארם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אישר הערב (שבת) כי ביום שני תתקיים בשארם א שייח` פסגה להפסקת האלימות בשטחים ובתחומי הקו הירוק.
 
לאחר שבוע של מאמצים לשכנע את הצדדים למצוא מוצא ממעגל האלימות, אמר קלינטון, נענו ערפאת וברק להגיע לועידת פסגה בשארם א שייח`.
 

ישתתפו: ברק, ערפאת, מובראכ, עבדאללה, אולברייט וקלינטון

קלינטון אמר כי "הנשיא מובראכ ואני משוכנעים שעלינו לעשות כל מאמץ כדי לפרוץ את מעגל האלימות". "בפסגה בעוד יומיים, אנחנו מצפים ששני הצדדים יעשו ככל שביכולתם להפסיק את פעולות האיבה ולעצור את האלימות".

בועידת הפסגה ישתתפו נשיא ארצות הברית ביל קלינטון, מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט, ראש הממשלה אהוד ברק, יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, נשיא מצרים חוסני מובראכ ומלך ירדן עבדאללה.

הממונה על מערך ההסברה והתקשורת נחמן שי אישר בראיון לקול ישראל כי ראש הממשלה עתיד להגיע לשארם א שייח`. ואולם, סייג שי את דבריו, אם יציבו הפלסטינים תנאים מוקדמים לפסגה - ראש הממשלה לא יגיע אליה.

האמריקנים עורכים בשעה זו בירורים אחרונים בסבב טלפוני בין הצדדים, שאף אחד מהם אינו מציב תנאים מוקדמים לקיום הפסגה.


 
 

בירושלים מכחישים הסכמה לועדת חקירה בינ"ל

בקול ישראל דווח כי טרם נתקבלה הזמנה בירושלים, אך בסביבתו של ראש הממשלה אומרים כי אם תתקבל הזמנה רשמית - ברק יגיע לפסגה. בירושלים, כך דווח, רואים בחיוב את נכונות ערפאת להגיע לפסגה ללא תנאים. כמו כן מכחישים בבירה את טענותיו של נביל שעת` לפיהן ישראל הסכימה לועדת חקירה בינלאומית לחקירת האירועים בשטחים כי אם לועדת בדיקה, על פי הנוסחא שגובשה בפסגה בפריס.

עוד דווח כי מלבד המגעים להפסקת האלימות באופן מיידי, תכלול הפסגה גם ניסיון לחתום על טיוטת הסכם פריס וקביעת מועד להמשך הדיונים על הסדר הקבע.


נשיא מצרים חוסני מובראכ אומר כי כינוס הפסגה אינו סותר את ועידת הפסגה של הליגה הערבית, שנקבעה לסוף השבוע הבא. מובראכ אמר כי להחלטה על כינוס הפסגה בשארם א שייח` קדמו התייעצויות עם מנהיגים ערבים ופלסטינים. הנשיא המצרי אמר כי לא יהיה זה נכון לומר, שההחלטה על הפסגה התקבלה ללא תנאים מוקדמים, אך סירב לפרט מה כוונתו.


הערוץ הראשון מדווח כי ברק עדכן את שרי הממשלה והודיע כי יצא לפסגה.

האם יש טעם בקיום הפסגה? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by