בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משתעלים? נסו שוקולד 
 
 מנת בריאות חורף. שוקולד    
 
חדשות נענע

חוקרים בריטים מצאו כי תאוברומין, אחד הרכיבים הפועלים בשוקולד, יעיל בריפוי השיעול, ואף אינו גורם לתופעות לוואי, בניגוד לקודאין הנפוץ ביום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאוברומין, אחד ממרכיבי השוקולד, עשוי לסייע בהפסקת שיעול ולהוביל לפיתוח תרופות חדשניות ויעילות יותר נגד שיעול, כך מדווחת היום (שני) רשת בי.בי.סי. מחקר חדש מגלה כי התאוברומין יעיל בשליש יותר מהמרכיב הנפוץ כיום להפסקת שיעול, קודאין.

החוקרים נתנו לעשרה מתנדבים בריאים טבליות שהכילו תאוברומין, טבליות שהכילו קודאין וטבליות דמה בזמנים שונים. אז חשפו החוקרים את הנבדקים לקאפסאיסין, חומר הגורם לשיעול. הם מצאו כי הנבדקים שנטלו תאוברומין נזקקו לכמות גבוהה יותר בשליש כדי לפתח שיעול, ביחס לנבדקים שנטלו טבליות דמה.

התאוברומין מדכא פעילות עצבית, האחראית על התפתחות השיעול. כמו כן גילו החוקרים כי התאוברומין אינו גורם להשפעות לוואי על מערכת העצבים המרכזית או על מערכת הלב וכלי הדם, בניגוד לקודאין. בשל כך, בעתיד ניתן יהיה לתת מינון גבוה יותר של תאוברומין, ללא חשש מתופעות הלוואי.

פרופסור פיטר ברנס, אחד ממובילי המחקר אומר כי "השיעול הוא מצב רפואי שמשפיע על רוב האנשים בנקודה זו או אחרת בחייהם, ועדיין לא הומצא לו טיפול הולם". לדבריו, "ייתכן כי שיעול מתמשך אינו מזיק בטווח הארוך, אולם יש לו השפעה גדולה על איכות החיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by