בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הרגנו אותה. אני גם וידאתי את ההריגה" 
 
 הלוויתה של אימאן אל המס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך סרן ר', החשוד שביצע "וידוא הריגה" בילדה בת 13. מההקלטות עולה כי החיילים אמרו בקשר כי מדובר ב"ילדה בת 10 בערך"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סרן ר', מ"פ גבעתי המואשם שביצע "וידוא הריגה" באימאן אל המס, הילדה הפלסטינית בת ה-13, אמר ברשת הקשר הפלוגתי כי ביצע וידוא הריגה בילדה. כך מתפרסם הערב (שני) בתכנית "עובדה" בערוץ 2, החושפת את הקלטות הרשת הפלוגתית. כמו כן נחשף כי בתחילת התקרית החיילים אמרו ברשת הקשר כי הדמות שהתקרבה למוצב היא "ילדה קטנה".

בהקלטות רשת הקשר הפלוגתית נשמעים חייל ששהה בעמדת הש"ג וחייל נוסף שאייש את עמדת התצפית במוצב. הש"ג דיווח כי "זיהינו ערבייה כ-100 מטרים מתחת למוצב", בהמשך ענה התצפיתן כי "חיובי. זה ילדה קטנה. היא רצה כרגע, במגמה מזרחה". החיילים אף בדקו ביניהם לגילה של הילדה וקבעו כי "מדובר בילדה בת 10 בערך".

עוד נשמע בהקלטות כי לאחר הירי הראשוני אחד החיילים אמר בקשר כי הילדה "מאחורי המחפורת, חצי מטר ממנה. מתה מפחד. הפגיעות היו ממש לידה, סנטימטרים ממנה". מאוחר יותר המ"פ ר' אמר בקשר כי "ביצענו ירי והרגנו אותה. לבשה מכנסיים ג'ינס וגופיה. כמו כן היתה עם כאפייה על הראש. אני גם וידאתי את ההריגה."

התקרית המדוברת ארעה בבוקר ה-5 באוקטובר. כאשר חיילים בתצפית זיהו את הילדה אל המס צועדת מכיוון רפיח לעבר ציר פילדלפי. הילדה נכנסה למתחם האסור לכניסת אזרחים, וכאשר התקרבה למוצב "גירית", ירו לעברה חיילי המוצב, והרגו אותה. על פי גירסת חלק מהחיילים במקום, המ"פ ר' התקרב לילדה, וירה בה צרור נוסף. בגופתה של אל-המס נמצאו כעשרים כדורים.
 

ר' מואשם בשימוש בלתי חוקי בנשק

 
היום הוגש נגד סרן ר' כתב אישום בבית הדין הצבאי של פיקוד דרום. ר' מואשם בעבירות של שימוש בלתי חוקי בנשק, שיבוש הליכי משפט, חריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים והתנהגות שאינה הולמת. מעצרו של סרן ר' הוארך הערב בחודשיים. בתקופה זו הוא יוחזק בבסיס צבאי פתוח ויורשה לפגוש בעורך דינו. הקלטות רשת הקשר ישמשו כראיות במשפטו.

סעיף החריגה מסמכות בכתב האישום נגד המ"פ מתייחס להנחיות פתיחה באש שהציב לחייליו בבוקר התקרית. לפי כתב האישום, המ"פ אמר לחיילים כי יש לירות על מנת להרוג בכל אדם הנכנס לתחום ה"אזור הביטחוני המיוחד" סביב מוצב "גירית" ברפיח. לפי התביעה, ר' אמר לחיילים כי יש לירות ב"כל מי שנע במרחב, גם אם זה [ילד] בן שלוש, צריך להרוג אותו".

לטענת התביעה, ירה סרן ר' בילדה שתי יריות מטווח קצר ברובה אם-16 שהיה במצב בודדת. לאחר מכן כי ירה במצב אוטומט את שארית הכדורים במחסנית. סרן ר' טען בעדותו כי לא ירה בגופת הילדה, אלא ירה בסמוך לגופתה לשם התרעה, כי חשש שבאזור מסתתרים צלפים. לדבריו, ייתכן כי במהלך הירי הוא נסוג לאחור ובטעות פגע בילדה. לדברי התביעה במשפט, סרן ר' ניסה להטות את עדותם של שלושה קצינים ושני חיילים מהפלוגה כדי שיעידו שהוא ירה בסמוך לגופת הילדה ולא לכיוונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by