בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם קיבל הצעה לגינוי גילויי אנטישמיות  
 
 ``האירופים הוכיחו שכשהם רוצים הם יכולים``. דן גילרמן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בקריאה נגד העדר סובלנות דתית וגילויי שנאת זרים שולב לראשונה סעיף המגנה אנטישמיות. שגריר ישראל לאו"ם מברך על ההחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת האו"ם לזכויות אדם אישרה היום (שני) הצעת החלטה הכוללת בפעם הראשונה גינוי ודאגה לנוכח התפשטות האנטישמיות בעולם. ההצעה אושרה פה אחד, 177 צירים תמכו בה ולא היו מתנגדים. הצעת ההחלטה מגנה לצד אנטישמיות גם שנאת מוסלמים ושנאת נוצרים. הצעת ההחלטה תועבר לאישורה של העצרת הכללית של האו"ם.

בהצעת ההחלטה נכתב כי הוועדה "רואה בדאגה עמוקה את הגידול בגילויי העדר סובלנות ואלימות המופעלים נגד בני אדם השייכים לקהילות דתיות בחלקים שונים בעולם, ובכלל זה (גילויים) שמניעיהם שנאת מוסלמים, אנטישמיות ושנאת נוצרים".

הצעה בנושא גינוי שנאת זרים והעדר סובלנות דתית מתקבלת באו"ם מדי שנה אולם עד כה לא נכלל באף הצעה סעיף מפורש בנוגע לאנטישמיות. זאת מכיוון שנסיונותיהם החוזרים ונשנים של ישראל וגורמים יהודים בארצות הברית לשלב סעיף כזה סוכלו על ידי קבוצת המדינות הערביות באו"ם.

גם השנה ניסו המדינות הערביות לסכל את הסעיף המתייחס לאנטישמיות וניסו להגיש הצעת החלטה חלופית. עם זאת, דיפלומטים אירופים באו"ם הבהירו כי לא יוותרו על הסעיף. את הצעת ההחלטה יזם האיחוד האירופי.

שגריר ישראל באו"ם, דן גילרמן, אמר בתגובה כי ישראל רואה בקבלת ההחלטה הישג חשוב. גילרמן אמר כי לדבריו, "האירופים הוכיחו שכשהם רוצים הם יכולים" ושיבח אותם על ש""סרבו להיכנע לסחטנות הערבית והאיסלאמית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by