בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפתח בחר באבו מאזן כמועמדו להנהגת הרשות 
 
 אבו מאזן ופאוול היום ביריחו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הוועד המרכזי אישר את המועמדות. המינוי תלוי באישור המועצה המהפכנית. בכך מצטמצמת האפשרות שמרוואן ברגותי יציג את מועמדותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועד המרכזי של הפתח בחר הערב (שני) בראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, אבו מאזן, כמועמד התנועה לראשות הרשות הפלסטינית. המינוי תלוי באישורה של המועצה המהפכנית של הפתח, שתתכנס ביום חמישי. הבחירות ברשות ייערכו ב-9 בינואר. המינוי מצמצם את האפשרות שמרוואן ברגותי יתמודד על התפקיד מטעם הפתח, כפי שרצו בכירים בזרוע הצבאית של התנועה, גדודי חללי אל אקצה.

מזכיר המדינה האמריקני היוצר, קולין פאוול סיכם היום סבב שיחות מוצלח עם בכירים בישראל וברשות הפלסטינית. פאוול אמר כי התרשם לטובה משיתוף הפעולה וההידברות בין הרשות וישראל מאז מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

במסיבת עיתונאים שערך ביריחו אחרי פגישתו עם אבו מאזן, אבו עלא ורווחי פתוח, אמר פאוול כי שיתוף הפעולה בים ישראל והרשות הוא "אינדיקציה למה שניתן להשיג בחודשים הבאים כשייערכו בחירות וייושם תהליך ההתנתקות מעזה". פאוול אמר עוד כי בעקבות השיחות הבינה שישנה הסכמה לגבי הצבעתם של תושבי מזרח ירושלים הפלסטינים בבחירות לרשות.

בתוך כך, האיחוד האירופי צפוי לשגר משלחת לרשות הפלסטינית, על מנת לפקח על התנהלות הבחירות. בראש המשלחת יעמוד שר החוץ של צרפת לשעבר, מישל רוקר. האיחוד יעביר לרשות כ-3 מיליון דולרים לצורך סיוע בניהול הבחירות ויסייע גם בהיבטים הטכניים והפוליטיים של קיומן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by