בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים הציפו את הגראנד קניון 
 
 בתום ההזרמה המדענים יצאו לשיט רפסודות. הגראנד קניון    
 
חדשות נענע

המערכת האקולוגית בקניון באריזונה נמצאת בסכנה. הפתרון: טונות מים מוזרמים אליו כדי להחזיר לו את החומרים הדרושים לדגים ולצמחייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים הציפו מאז אתמול (ראשון) את הגראנד קניון באריזונה. ארבעה קווי מים גדולים הזרימו מאתמול ובמשך 90 שעות מים לנהר הקולורדו, ומשם לקניון. זאת בכדי לשקם את שטח החוף בקניון ולהציל את הדגה והצמחייה שהחלה להיעלם מהקניון בארבעים השנים האחרונות, מאז שסכר גרם להזרמת מים נטולי-סחופת אל הקניון.

המים המוזרמים כעת אל הקניון עתירים בסחופת הנחוצה לחיים בקניון. "הסחופת, המכילה חול, בוץ וטין היא גורם חשוב במערכת האקולוגית של הקניון", אמר צ'יפ גרואט, ראש המערך הגיאולוגי בארצות הברית. לפני כארבעים שנים, עם בנייתו של הסכר על קניון גלן, רק מים נטולי סחופת הוזרמו לקניון וכך שונתה לחלוטין המערכת האקולוגית בו. ארבעה מתוך שמונת מיני הדגים הייחודיים לאזור נעלמו ומין חמישי נמצא בסכנה.

הגראנד קניון הוצף בפעם האחרונה במשך 18 ימים בשנת 1996 במטרה להניע אליו סחופת חדשה. התוצאה אז הייתה חמישה ימים של שטפונות בקניון. היום, כשהמים בגראנד קניון יגיעו למפלסם הגבוה ביותר, המדענים יפתחו בשיט רפסודות בן ארבעה ימים, כדי לבדוק מהן ההשפעות המיידיות של הצפת הקניון הנוכחית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by