בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא קל לדבר עליו בלשון עבר" 
 
 ``מלח הארץ``. רפאל איתן (לעמ - סער יעקב)   
 
חדשות נענע

כך אמר מודי זנדברג, שהיה חברו של רפאל איתן לסיעת צומת. מכריו של איתן מתקשים להשלים עם האבידה. "כל ההיסטוריה שזורה בסיפור חייו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מותו בטביעה הבוקר (שלישי) של הרמטכ"ל והשר לשעבר, רפאל איתן, השאיר את מכריו בהלם. מנכ"ל משרד החקלאות, יוסי שי, התקשה לקבל את הידיעה. "אני עדיין המום", אמר. "איתן היה צעיר נצחי, מלח הארץ, איש מושב. הוא היה אדם מאוד פשוט שעסק כל הזמן במלאכה", אמר והוסיף כי "גם כשכיהן כשר היה איתן אדם פשוט וישר שסמך על העובדים".

גם הנשיא לשעבר, עזר וייצמן, הגיב לידיעה על מותו של איתן. "מדובר באבידה רצינית מאוד למסורת צה"ל, לצה"ל ולכל אלה שהכירו אותו", אמר.

לדבריו, "הוא היה אמיץ, מפקד, מוביל, דוגמה אישית, כל הדברים הטובים שאתה רוצה. רפול הוא אחת מהדמויות המעניינות ביותר בהיסטוריה של עם ישראל. הוא היה לוחם של בניין כוח ישראלי חדש, של ארץ ישראל המחודשת, והוא יהיה דוגמה וסמל לצה"ל וללוחמי עם ישראל לדורי דורות".

מנכ"ל רשות הנמלים, עמוס רון, אמר כי עבודתו של איתן התאפיינה במקצועיות רבה. "זהו בוקר טראגי לכולנו", אמר רון, "רפאל איתן תרם תרומה משמעותית להקמת שובר הגלים בנמל היובל. הוא לא הגיע מהתחום אבל הוא תיאם את כל עבודות ההקמה בצורה מקצועית ביותר".

"אני חייב לרפול רבות בכל הנוגע לפעילות הפוליטית", אמר השר אליעזר זנדברג לאחר קבלת הידיעה על מותו של איתן. "הוא היה אדם מיוחד", הוסיף.

"לא קל לדבר עליו בלשון עבר", אמר זנדברג, "הוא היה אדם חם מאוד בניגוד לתדמית שכולם מכירים. בעבודה האינטנסיבית בתוך המפלגה ראינו את זה. הוא בדיוק המודל של מה שאנו מכנים מלח הארץ, כל ההיסטוריה שזורה בסיפור חייו".

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אמר בתגובה למותו של רפאל איתן כי "מדובר באויב ויריב, שהירבה לבטא רגשות של התנכלות לערבים ולפלסטינים". "אך למרות זאת", אמר טיבי, "אין בליבי של רגש של שנאה כלפיו ובעיקר לא שימחה לאיד. נסיבות מותו טראגיות ומצערות".

* איכר וחייל קווים לדמותו של רפאל איתן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by