בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכנסת: סם ה"חגיגת" אסור בחוק 

ועדת הכנסת: סם ה"חגיגת" אסור בחוק

 
 
חדשות נענע

ועדת הכנסת הורתה היום להכניס את סם ה"חגיגת" לרשימת הסמים המסוכנים האסורים בישראל. החלטה זו תכנס לתוקף בתוך 30 יום. ת"א תפעל נגד פיצוציות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הבריאות של הכנסת הורתה היום (שלישי) להוסיף לפקודת הסמים המסוכנים את חומר הקטינון, הפעיל בסם "חגיגת". זאת בעקבות ריבוי מקרי ההרעלות כתוצאה משימוש בסם. לפיכך, בתוך 30 ימים יהפוך "חגיגת" לסם בלתי חוקי בישראל, והדין לגביו יהיה כדין אחזקה וסחר בסמים מסוכנים. עם זאת, לעיסת עלי גת תמשיך להיות חוקית.

"חשוב להכניס את החומר הזה לפקודת הסמים המסוכנים יחד עם חומרים אחרים, כי זה ממש כמו הירואין וקוקאין" אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות וראש מינהל הרפואה, ד"ר יצחק ברלוביץ'. ברלוביץ' הסביר כי לעיסת עלי גת אינה מסוכנת כשלעצמה, אלא שב"חגיגת" נמצא החומר בריכוז גבוה מאוד, שגורם תופעות לוואי.

בעקבות הגדרת "חגיגת" כסם מסוכן, מתכוונת עיריית תל-אביב להוציא צו סגירה מיידי כנגד כל קיוסק או פיצוציה שימכרו את הסם, או אמצעים לצריכת סמים כמו ניירות גלגול, מקטרות, מבחנות זכוכית ובאנגים. בעירייה אף מתכוונים למסור מכתב אזהרה אישי לכל בעל עסק. "מכירה של כלי עישון לסמים, לרבות נרגילות ובאנגים, תיחשב להפרה חמורה של רשיון העסק ותהווה בתור שכזאת עילה לנקיטת הליכים מידיים, מינהליים ופליליים לשם סגירתו", לשון המכתב.

בישיבת ועדת הבריאות אמר חוקר הסמים, פרופ' רפאל משולם, כי תמוהה בעיניו ההחלטה להשאיר את עלי הגת חוקיים. "זה כמו לשחק חתול ועכבר בלי הפסקה, ואנחנו נמשיך לרוץ אחרי הזנב שלנו", דברי משולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by