בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אסור לנהוג, אפשר לטוס 

אם אסור לנהוג, אפשר לטוס

 
 
חדשות נענע

בערב הסעודית אסור לנשים לנהוג, אבל זה לא מפריע לחאנדי חינדי לקחת שיעורי טייס ולהפוך לטייסת הראשונה במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אישה סעודית החליטה להלחם בכללים הדתיים הנוקשים במדינה, ומאחר והחוק אוסר עליה לנהוג במכונית, היא החליטה ללמוד טייס. כך מדווחת היום (שלישי) סוכנות הידיעות רויטרס. האישה, חנאדי חינדי, תהפוך לטייסת הראשונה בתולדות המדינה.

חינדי לוקחת את שיעורי הטייס במדינה השכנה ירדן, ועכשיו היא מתכוונת להפוך את התחביב למקור פרנסה. חינדי כבר חתמה על חוזה עם חברת התעופה הפרטית של הנסיך המיליארדר עלוואיד בן-טלל.

לדבריו של בן-טלל, "גיוס קפטן חינדי כטייסת היה צעד חשוב בהעסקת נשים ובשיתוף אקטיבי שלהן בערב הסעודית". חינדי צפויה להתחיל לעבוד באמצע השנה הבאה, לאחר שתשלים את לימודיה.
 

נשים בערב הסעודית - איסורים ועונשים

 
בפני נשים בערב הסעודית עומדות מגבלות רבות, בהן גם האיסור על נהיגה. הנשים מחוייבות ללבוש שמלה שחורה, המכסה את גופן מכף רגל ועד ראש. כמו כן אסור לנשים לנסוע בתוך המדינה או אל מחוץ למדינה ללא ליווי גבר, או לחילופין, כשהן מלוות בגבר שאינו קרוב משפחה שלהן. נשים העוברות על איסור זה מסתכנות שיאשימו אותן בזנות או בעבירות מוסר אחרות, המלוות בעונש מאסר.

החוקים תקפים לגבי כל הנשים השוהות בערב הסעודית, בין אם הן אזרחיות המדינה או רק מבקרות בה. ארגון זכויות האדם "אמנסטי" מדווח כי למרות שמצבן של הנשים השתפר מבחינה כלכלית, הוא נותר גרוע מבחינת זכויות האדם והזכויות הפוליטיות, הנמנעות מהן.

אחד האופנים בהם ניתן לאמוד את מצבן של הנשים במדינה הוא לבחון את היחס השונה המוענק לנשים ולגברים. חוקים מסויימים, התקפים לנשים ולגברים באותה מידה, לא מיושמים באופן שווה. חוק החילווה, האוסר על גבר ואישה לשהות ביחידות אלמלא השניים קרובי משפחה או נשואים, חל במידה שווה על הגבר ועל האישה. עם זאת, ברוב המקרים האישה היא היחידה שנענשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by