בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: גוף האדם נועד לריצה 

מחקר: גוף האדם נועד לריצה

 
 
חדשות נענע

מדענים טוענים כי גוף האדם נועד כדי לרוץ למרחקים ארוכים, תכונה שנתנה לאדם הקדמון יתרון בסוואנות של אפריקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא אוהבים לעשות ג'וגינג? עכשיו כבר אין לכם תירוצים. מדענים אמריקנים טוענים כי גוף האדם נועד לריצה, וכי הוא התפתח כדי לאפשר לאדם הקדמון להתחרות בטורפים הולכי הארבע שארבו בסוואנות של אפריקה.

היתרון הגדול של האדם הוא בסיבולת שלו, טוענים המדענים. חתולים וכלבים יכולים לרוץ במהירות גדולה מאוד, אבל בן האדם ישיג אותם כאשר מדובר בריצה למרחקים ארוכים.

פרופסור דניס ברמבל, ביולוג מאוניברסיטת יוטה, ופרופסור דניאל ליברמן מהרווארד, בחנו 26 מאפיינים שתורמים לריצה. בין המאפיינים שנמצאו בגוף האדם: גידים ורצועות הדומים לקפיץ, אלמנטים במבנה של כף הרגל שעוזרים לה לדחוף את הגוף מהקרקע וכן ישבן גדול המשמש לייצוב הגוף.

לטענת החוקרים, מבנה השלד והשרירים הופכים את גוף האדם לחזק ועמיד יותר, וכך מאפשרים לאדם לרוץ באופן יעיל מבלי להתחמם יתר על המידה.

לדבריו של ברמבל, "התפתחות הריצה היתה אחד האירועים המשפיעים ביותר בהיסטוריה של האנושות". "אנחנו טוענים", אומר ברמבל, "שעלייתם של בני האדם קשורה להתפתחות הריצה".

עד כה, מדענים נטו לזלזל במשמעות הריצה באבולוציה האנושית, מכיוון שבני האדם לא ידועים כאצנים מוצלחים במיוחד, בהשוואה לחיות. עם זאת, ברמבל וליברמן טוענים שהמהירות לא היתה הדבר החשוב ביותר במלחמת ההשרדות בעולם הקדמון. היכולת לרוץ למרחקים ארוכים איפשרה לאדם הקדמון לרוץ אחרי טרפו לאורך פרק זמן ארוך יחסית, ולצוד לפני המצאת החנית או החץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by