בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: חצי מנשאי האיידס הן נשים 
 
 פעילות נגד איידס באפריקה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דו"ח של האו"ם מגלה כי נשים רבות נדבקות כי אינן יכולות לדרוש מבן זוגן להשתמש בקונדום, וכי אין להן נגישות מספקת להשכלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט מחצית מ-37.2 נשאי האיידס הבוגרים בעולם הן נשים, כך עולה מדו"ח חדש שמפרסם היום (שלישי) האו"ם. ד"ר קתלין רברו, סגנית מזכ"ל התכנית המשולבת של האו"ם לאיידס, אומרת כי "פני האיידס הופכים להיות צעירים ונשיים".

במהלך השנתיים האחרונות עלה אחוז הנשים שנדבקו באיידס בכל רחבי העולם. במזרח אסיה עלה השיעור ב-56 אחוזים. במזרח אירופה עלה שיעור הנשים הנשאיות ב-48 אחוזים. באפריקה, שלושה רבעים מהנשים בגילאי 15-24 הן נשאיות.

הארגון מסביר את שיעור ההדבקות הגבוה בכך שלנשים אין גמעט גישה לחינוך או לעבודה. נשים תלויות לעיתים קרובות מבחינה כלכלית בגברים ואין להן את הכוח הדרוש להתנגד לקיום יחסי מין או לבקש מהפרטנר שלהן למיטה להשתמש בקונדום.

הארגון אומר עוד כי נשים רבות ששומרות אמונים לבני זוגם אינן נמצאות בעמדה המאפשרת להן לדרוש שימוש בקונדום, גם אם הן יודעות כי בן הזוג שלהן מקיים יחסי מין עם נשים אחרות. הארגון טוען עוד כי באסיה ובאיים הקריביים שימוש ביחסי מין תמורת טובות הנאה אחרות הופך נפוץ מאד, וחושף את הנשים לסכנת האיידס.

לקראת יום האיידס הבינלאומי, שיחול ב-1 בדצמבר אומר ארגון הבריאות העולמי כי מספר נשאי האיידס בעולם הגיע לשיא חדש ב-2004, עם 29.4 נשאים וחולים, בהשוואה ל-36.6 מיליון בני אדם לפני שנתיים. למעלה מ-3 מיליון בני אדם מתו מאיידס השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by