בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחקרו מוסיקה באוניברסיטה אחרת 

תחקרו מוסיקה באוניברסיטה אחרת

 
 
חדשות נענע

אוניברסיטת תל אביב המליצה לאחרונה לסגור את החוג למוסיקולוגיה. בחוג מתכוונים להיאבק, וחוששים כי זהו רק החוג הראשון שיסגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוניברסטת תל אביב, הנמצאת בגרעונות כבדים, עשויה לסגור את החוג למוסיקולוגיה. בהנהלת האוניברסיטה הוחלט להמליץ על סגירת החוג, הפועל כארבעים שנה. ההנהלה הודיעה על החלטתה לפקולטה לאמנויות. אמנם טרם התקבלה החלטה סופית בעניין, אולם בסגל האוניברסיטה כבר יש מי שחושש כי סגירת החוג היא רק הצעד הראשון, וחוגים נוספים בפקולוטות לאמנויות ומדעי הרוח יסגרו בעתיד.

בחוג למוסיקולוגיה מתכוונים להאבק נגד רוע הגזירה. "זה יהיה צעד אומלל מבחינה אקדמית וחסר היגיון כלכלי", אמר ראש החוג למוסיקולוגיה, ד"ר זהר איתן. "אנו נפעל במרץ למניעתו", הוסיף. דיקן הפקולטה לאמנויות, פרופסור פרדי רוקם, מתכוון אף הוא להיאבק לנגד סגירת החוג, והפיץ אתמול בתכתובת דואר פנימית לכל חברי הסגל הבכירים בפקולטה קריאה להגיע לישיבת חירום היום. הסטודנטים בחוג החלו גם הם לגבש תכנית למנוע את סגירת החוג.

נשיא האוניברסיטה, פרופסור איתמר רבינוביץ', אמר כי "הנהלת האוניברסיטה תביא את סוגיית עתיד החוג למוסיקולוגיה בפני הוועדה המרכזת של הסנאט בשבוע הבא". לדבריו, ההנהלה אינה מתכוונת להעלים כליל את לימודי המוסיקולוגיה, אלא לנסות לשלבם במתכונת שונה.

130 סטודנטים לומדים בחוג, 60 מהם לומדים לתארים מתקדמים. בחוג נותרו חמישה חברי סגל - לאחר פיטורי מרצה אחד ופרישתה של חברת סגל - ושניים מהם אמורים לפרוש בקרוב. בכיר באוניברסיטה מסר כי לאחר פרישתם הצפויה של שני חברי הסגל, יהיה החוג למוסיקולוגיה מאוזן מבחינה תקציבית. לדבריו, הכוונה לסגור את החוג היא "חלק מבוז כללי למדעי הרוח ולאמנות".

"האם זה זלזול בתרבות ואמנות?"

פרופסור רבינוביץ' מכחיש כי האוניברסיה מתכננת פגיעות נוספות בפקולטה לאמנויות. "זו רכילות חסרת בסיס", אמר, "אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה היחידה בארץ שיש לה פקולטה לאמנויות והיא נחושה לקיים אותה". לדבריו, "בתקופה האחרונה עשינו הרבה לבסס שניים מהחוגים בה, וכרגע אנו נמצאים במשא ומתן על הקמת בניין שני לאמנויות וארכיטקטורה. האם זה זלזול בתרבות ואמנות?".

עם זאת, פרופסור רבינוביץ' אמרכי האוניברסיטה נמצאת בתהליך תכנון אסטרטגי רב שנתי. "באוניברסיטה יש למעלה מ-170 חוגים ומכונים. אני מניח שבתהליך הזה כמה מהם יסגרו", אמר.

בכירים באוניברסיטה העלו את האפשרות שהחוג למוסיקולוגיה ישתלב עם האקדמיה למוסיקה. עם זאת, הן החוג והן האקדמיה למוסיקה מסתייגים מהרעיון. בעוד האקדמיה למוסיקה עוסקת בהכשרה של מוסיקאים, החוג למוסיקולוגיה הוא בעל אוריינטציה תאורטית, ומתמקד בניתוח וביקורת של מוסיקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by