בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: תחקיר וידוא ההריגה היה כשל 
 
 ``אין תחליף לתחקיר מבצעי``. יעלון (לעמ - אבי אוחיון)   
 
חדשות נענע

רב אלוף משה יעלון התייחס הבוקר למקרה וידוא ההריגה בגופתה של הילדה הפלסטינית בת ה-13. יעלון התנגד להוצאת התחקיר המבצעי מידי צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, התייחס הבוקר (רביעי) לתחקיר שבוצע למפקד הפלוגה ר', שחשוב בווידוא הריגה בילדה הפלסטינית אימאן אל-המס. לדבריו, "העובדה שלא יכולנו, בתחקיר המבצעי, למצות את מלוא האמת היא כשל חמור".

"מהאירועים האלה עולות סוגיות ערכיות שמחייבות טיפול ואני נחוש לטפל בכך", אמר יעלון, "אחד הדברים הבסיסיים שעליו אנו נשענים זו אמינות ואמירת האמת". יעלון אמר את הדברים במהלך סיור בבסיס הקליטה והמיון של צה"ל.

בהתייחס לקריאות להוציא מידי צה"ל את התחקירים המבצעיים, אמר הרמטכ"ל כי הוא חושב "שדווקא אירוע גירית מוכיח כי יש לנו כלים טובים לחקור. גם התחקיר המבצעי - אין לו תחליף. שום חקירה חיצונית מלווה במשפטנים ועורכי דין לא תביא לחקר האמת אלא להיפך". לדבריו, "במידה ויש בעיה כפי שהיתה בתחקיר המבצעי של גירית שהבנו שמישהו איננו דובר אמת יש לנו את הכלי הנוסף והוא חקירת מצ"ח".

הרמטכ"ל התייחס גם לתמונות ששודרו בתכנית "עובדה". לדבריו, מדובר בכתבה "קשה". עם זאת, יעלון הוסיף ואמר כי הוא אינו משוכנע "שכל התמונות שמופיעות שם היו בתוך האירוע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by