בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובת האוצר לנתוני העוני: נקים צוות 
 
 מדיניות עוני מכוונת מלמעלה? בנימין נתניהו (לעמ - אוחיון אבי)   
 
חדשות נענע

משרד האוצר והביטוח הלאומי יקימו צוות לטיפול בעוני בישראל. הסתדרות הגמלאים: גזרות נתניהו הורידו מאה אלף קשישים מתחת לקו העוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שהתפרסמו אתמול (שלישי) נתוני העוני בשנת 2003 הוחלט על הקמת צוות משותף של משרד האוצר והביטוח הלאומי. הצוות אמור לגבש בתוך חודשיים תכנית לטיפול בעוני. הצוות ישים דגש על סיוע לילדים ולקשישים.

על פי תכנית הביטוח הלאומי, הסיוע לעניים לא יינתן במסגרת הקצבאות, אלא בעזרת מס הכנסה שלישי והרחבת השימוש בקרן למימון ילדים במצוקה. הביטוח הלאומי מעונייןכי לקרן ייווספו 235 מיליון שקלים.

היום תצביע מליאת הכנסת על דרישת ח"כ אופיר פינס (עבודה) להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את מצב העוני בישראל. לדברי פינס, הוועדה צריכה לבדוק את ממצאי דו"ח העוני במטרה לקבוע את סיבות העוני.

"פעם אחת ולתמיד הגיע הזמן לברר אם העוני הגובר בישראל הוא תוצאה של תרבות עוני או של מדיניות עוני מכוונת מלמעלה", אמר פינס. פינס אף קרא לחברי הקואליציה למוך בהקמת הוועדה. מפלגת העבודה תגיש בקרוב הצעת אי אמון בממשלה בשל הנתונים הקשים העולים מדו"ח העוני.

האגודה לזכויות האזרח הודיע כי דו"ח העוני מוכיח עליה ב"פגיעה בזכותם הבסיסית של אזרחי המדינה להתקיים בכבוד". "בולטת במיוחד אי יכולתם של עובדים להתפרנס בכבוד וזאת עקב שכר נמוך ואי אכיפה של חוקי העבודה", הוסיפו באגודה.

יו"ר נעמת, טליה לבני, הגיבה לטענת האוצר כי המרשם ליציאה מהעוני הוא יציאה לעבודה. "אם שוק העבודה היה שופע מקומות עבודה פנויים", אמרה לבני, "לא היינו מגיעים לאבטלה כה גבוהה".

גם יו"ר הסתדרות הגימלאים, גדעון בן ישראל, אינו מקבל את טענת האוצר. "כשליש מ- 700 אלף הגימלאים מצויים מתחת לקו העוני וביבי שולח אותם לעבוד", אמר. לדבריו, "גזרות נתניהו הורידו בשנתיים האחרונות קרוב למאה אלף קשישים מתחת לקו העוני, כאשר רובם של הגימלאים נמנים ממילא על שלושת העשירונים הנמוכים במשק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by