בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונות הערבית: רפול -"רב הטבחים מסברה ושתילה" 
 
 
חדשות נענע

כך כינה העיתון "אל-קודס אל-ערבי" את רפאל איתן, שמת אתמול בטביעה בנמל אשדוד, והאשים אותו בניסיון להתנקש ביאסר ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"רב הטבחים מסברה ושתילה, הקצין רפאל איתן מת מטביעה בחוף אשדוד" - זו היתה כותרתו של העיתון "אל-קודס אל-ערבי" לידיעה על מות איתן. בידיעה נכתב, בין היתר, כי "איתן היה ידוע בדעותיו הגזעניות והקיצוניות כלפי הערבים". "הגזען הזה התפרסם בביטוי הידוע שלו כי 'הערבים הם כמו ג'וקים מסוממים בתוך בקבוק'", נכתב עוד.

בעיתון נכתב עוד כי "איתן התפרסם בדעותיו התוקפניות כלפי הערבים". "לפי מקורות", כותב העיתון, "איתן ניסה בעת המצור על ביירות להתנקש בנשיא הפלסטיני המנוח, יאסר ערפאת, אולם לא הצליח לעשות זאת".

העיתון הלבנוני "א-ספיר" כתב כי "הישראלים, בעלי הזיכרון החלש, זוכרים מאיתן, יותר מכל דבר אחר כי הוא האיש אשר קשר קשר יחד עם אריאל שרון כדי להוליך שולל את ראש הממשלה בשעתו, מנחם בגין, כדי להרחיב את המלחמה בלבנון בשנת 1982. הם זוכרים אותו גם כרמטכ"ל השני שפוטר מתפקידו בעקבות תפקידו בטבח סברה ושתילה. עם זאת, איתן מילא עם פרישתו מהצבא תפקידים פוליטיים שהביאו לו את "התהילה" אולם אחר כך הוא התרסק במהירות למדבר הפוליטי".

"בקריירה הצבאית שלו היה איתן נושא הנתון לוויכוח ומחלוקת", כותב הפרשן לעניני ישראלים של העיתון. "יש מי שראה בו כל הזמן כאחד מגדולי פושעי המלחמה אשר החלו ללמוד את אומנות ההרג ביחידת הפלמ"ח של ההגנה לפני קום המדינה היהודית, אך אחרים ראו בו 'גיבור שקט' אשר ידע כיצד לעמוד איתן ולבצע פקודות ברגעים קשים", הוסיף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by